Opis ksiązki
Kup Teraz

Łowcy wolności

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Data wydania: 2014-09-01
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-8021-000-4
Liczba stron: 208
Dodał/a książkę:darekolsztyn

Kontynuacja bestsellerowej pozycji Zmanipuluję cię, kochanie. Autor pogłębia tematy związane z duchowymi zagrożeniami współczesnego człowieka (magia, cudowne uzdrawianie, wróżby, kontrola umysłu, feng shui) i zachęca do krytycznego spojrzenia na "przejawy nowoczesności". Autor przytacza historie ludzi stykających się z różnymi formami niechrześcijańskich duchowości. Jak przekonuje, efekty tych spotkań są zwykle bardzo podobne i narażają na liczne duchowe niebezpieczeństwa. Nasza cywilizacja znajduje się w punkcie zwrotnym. Jak potoczą się jej dalsze losy – to sprawa otwarta. Trwa walka o serca i umysły. By zobaczyć istotny sens tego starcia, trzeba spojrzeć na jego historię z pewnego dystansu. O nasze umysły walczą dziś trzy uniwersalne sposoby myślenia o człowieku, świecie i Bogu, systemy myślenia, które się wykluczają. http://www.mwydawnictwo.pl/p/1216/łowcy-wolności

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
darekolsztyn plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Bioenergoterapia, homeopatia, spirytyzm, programowanie neurolingwistyczne, numerologia - to tylko niektóre ze zjawisk jakimi zajmuje się znany dziennikarz i felietonista Robert Tekieli. Kolejną książkę ,,Łowcy wolności" będącej kontynuacją ,,Zmanipuluję cię kochanie" autor poświęca głównie ideologii New Age i temu wszystkiemu co może się kryć pod tą nazwą i być z nią związane.

Z książki tej dowiemy się, że ,,New Age jest zjawiskiem niejednorodnym, a przez to trudnym do opisania."(str.11) Są jakby trzy strefy oddziaływania New Age - pierwsza to wszyscy ci ludzie, którzy są niejako ,,wyznawcami" tej ideologii. Propagują ją, praktykują i oddziaływują na świat swoimi przekonaniami i wierzeniami. Druga grupa to tzw. klienci tych pierwszych. Nie są oni wyznawcami, ale znajdują się oni pod nieraz głębokim wpływem szerzonej ideologii. Są podatni na treści jakie są im przekazywane. Można ich uznać jako sympatyków ruchu czy danego guru. Do trzeciej grupy autor zalicza duchownych katolickich, którzy ,,świadomie lub nieświadomie" ulegli niebezpiecznym i irracjonalnym wpływom New Age.

Tekieli pisze: ,,Mamy dziesiątki uniwersytetów wiedzy alternatywnej, instytutów do spraw szerzenia przesądów, których wstydziły się nasze babki, tysiące stron internetowych promujących magię i okultyzm. Bohaterami tygodników są megalomańscy guru, głośni jasnowidze i uzdrawiacze. Głęboka ekologia, ideologiczny wegetarianizm, medycyna niekonwencjonalna promowane przez najbardziej popularne media. Filozofią New Age przesiąknięte są wszystkie dziedziny życia: sztuka, polityka, edukacja. (str17)

Z książki dowiemy się, że w Polsce po ukończeniu wyższej uczelni możemy zdobyć dyplom ,,radiestety", bioenergoterapeuty" lub ,,psychotronika". W Europie Zachodniej od wielu lat praktykuje się ,,legalnie" czarnoksięstwo i kulty pogańskie i nie jest problemem zarejestrowanie własnego ,,kościoła" lub stowarzyszenia o profilu religijnym.

Uważam, że książki Tekielego są ważnymi pozycjami obok innych książek traktujących o zagrożeniach duchowych i sektach, szczególnie ojca Posackiego i ks. Zwolińskiego. Polecam.

http://www.mwydawnictwo.pl/p/1216/łowcy-wolności
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów