Okładka książki - Miejsce i rola polskiego kościoła katolickiego w życiu publicznym

Miejsce i rola polskiego kościoła katolickiego w życiu publicznym

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: nektrus

Miejsce i rola polskiego koscioła katolickiego w życiu publicznym. Zarys relacji między państwem, kościołem i społeczeństwem to ksiazka o charakterze analitycznym, ukazująca usytuowanie instytucji w skomplikowanych, nierzadko trudnych dziejach polskiego państwa. Autorka, zajmując pozycję bezstronnego, neutralnego i zdystansowanego do podejmowania problemu badacza, przekazują wiedzę oraz własne spostrzeżenia na temat stosunków miedzy kościolem katolickim a panstwem i społeczeństwem, jego uwikłanie w bieżącą politykę oraz dązność do zaspokojenia różnorodnych potrzeb, tak duchowych, jak i doczesnych.

Miejsce i rola polskiego kościoła katolickiego w życiu publicznym
Marzena Dzidek0
Okładka ksiązki - Miejsce i rola polskiego kościoła katolickiego w życiu publicznym

Top 5 książek
Złodziejka książek