Okładka książki - Poczytaj mi, mamo. Księga druga

Poczytaj mi, mamo. Księga druga

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2011-11-09
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788310121073
Liczba stron: 280
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 5.33 (3 głosów)

Kolekcja "Poczytaj mi, mamo" to upominek dla kilku pokoleń czytelników z okazji dziewięćdziesiątych urodzin "Naszej Księgarni". Postanowiliśmy zebrać w paru tomach najpiękniejsze książeczki, jakie przez lata ukazywały się w tej serii, i wydać je w niezmienionej szacie graficznej, aby bajkom naszych wielkich pisarzy znów towarzyszyły niezapomniane, przemawiające do wyobraźni ilustracje.

Po entuzjastycznym przyjęciu "Księgi pierwszej" czas na "Księgę drugą": tym razem wraz z Piotrusiem będziemy czekać na złotego konia, z kaczuszką, która przemoczyła nóżki, zwiedzimy Wronią, Szczyglą, Pawią i inne ptasie ulice, poznamy bliższych i dalszych krewnych zarozumiałej łyżeczki, z babcią i jej kurką-złotopiórką polecimy aeroplanem. A to przecież dopiero początek...

Kup książkę

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2014-02-27, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 (253) książki w 2014, Dla dzieci, Mam,
Doskonale utrzymany poziom z tomu pierwszego. Tu także mamy 10 kolorowo ilustrowanych bajeczek w większości pisanych prozą, ale jest też trochę wierszowanych. Bardzo podobają mi się ilustracje Lutczyna, który ilustrował dwie historyjki z tego zbioru. Spodobał mi się też wstęp, dzięki któremu zwróciłam uwagę na niektóre szczegóły w czytanych później bajkach. Za duży plus książki uważam pojawienie się opowiadania Małgorzaty Musierowicz, która udowadnia, że potrafi dobrze pisać nie tylko dla młodzieży, ale także dla najmłodszego czytelnika. Po takiej lekturze nie pozostaje mi nic innego, jak tylko sięgnięcie po dokładkę.
Link do opinii
Avatar użytkownika - gan1983
gan1983
Przeczytane:2014-02-26, Ocena: 4, Przeczytałem, Dla dzieci, Mam, WYZWANIE 12 KSIĄŻEK 2014,
Przy tomie drugim miałem podobne odczucia, co przy pierwszym. Bajki przyjemnie się czyta, ale to już nie to samo niż kiedy było się dzieckiem. Tym razem żadnej z tych historyjek nie znałem wcześniej.
Link do opinii
Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum
Przeczytane:2016-10-28, Ocena: 6, Przeczytałam,
Inne książki autora
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej

Zbiór zasad prawnych obowiązujących w Rzeczpospolitej Polskiej....

Wycinanki sześciolatka
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Wycinanki sześciolatka

Seria wycinanek dla dzieci cztero-, pięcio- i sześcioletnich nawiązuje do ?Elementarzy czterolatka, pięciolatka i sześciolatka" i jest ich uzupełnieniem...

Reklamy