Okładka książki - Popiół i kurz. Opowieść ze świata Pomiędzy

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: Wojciech Polak

Nie wiadomo, czy istnieją niebiosa. Nie wiadomo też, czy istnieje piekło. Jedyne, co jest pewne, to popiół i kurz zalegające piętro wyżej, niebo w upiornie czerwonym kolorze, z przewalającymi się po nim żółtymi i niebieskimi fraktalami. Tu każdy przedmiot, myśl, uczucie mają swoje Ka - odbicie świata materialnego. Tu pełzają myślokształty, zbierają się skeksy - demony nagłej śmierci, tu przenika zło chcące pożreć, zawładnąć twoją duszą. Tu wędrujesz ty, gdy nie zdajesz sobie sprawy, że właśnie umarłeś. Witaj w świecie Pomiędzy! W najnowszej powieści Jarosław Grzędowicz przenosi nas do krainy Półsnu, znanej z opowiadania "Obol dla Lilith". Do świata Pomiędzy i pod cierniowy krzyż, na którym wisi rozpięty mnich. Mnich, który poznał tajemnicę tego świata i musiał umrzeć dla niej, pozostawiając swojemu przyjacielowi swoisty testament: sięgaj głęboko i znajduj odpowiedzi.

Avatar użytkownika - martaper91
martaper91
Przeczytane:2015-12-28, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam,
Bardzo interesujący temat czyśćca, czy raczej miejsca pomiędzy życiem ziemskim, a bytem wiecznym. Moim zdaniem zbyt wiele elementów autor potraktował dosłownie, a przez to całość pachniała trochę tandetnie i tendencyjnie. Charon jadący na motocyklu przez zaświaty, współczesna czarownica w stroju jakby nie z tej epoki, scena miłosna żałosna, okrutni zakonnicy w ogromnych kapturach z otchłanią zamiast twarzy.....Główny bohater od samego początku nie przypadł mi do gustu - zbyt pewny siebie, gburowaty i jakiś taki....sztuczny. Według mnie zupełnie niepotrzebna jest wstępna historia o kuzynie przewoźnika. Zdecydowanie chwali się Grzędowiczowi język, którym się posługuje. Podsumowując : złe nie było ale zachwycona nie jestem. To moje pierwsze spotkanie z tym autorem. Może zwyczajnie moje oczekiwania były zbyt wysokie ze względu na wiele pochlebnych opinii. W najbliższym czasie mam zamiar sięgnąć po "Pana Lodowego Ogrodu". Mam nadzieję, że tym razem się nie zawiodę.
Avatar użytkownika - malamimbla
malamimbla
Przeczytane:2013-01-09, Ocena: 3, Przeczytałem,
Kiedyś wydawała mi się dużo ciekawsza, po ponownym przeczytaniu stwierdzam, że jest średnia. Nie wciągnęła mnie.
Avatar użytkownika - Wredonika
Wredonika
Przeczytane:, Ocena: 5,
Wciągająca, trochę straszna, i co najważniejsze, kończy się na jednej książce. Realnie odmalowany świat Pomiędzy, własna kreacja autora. Bohater realistyczny z wadami i zaletami, nie idealizowany do przesady. Aż żal było ją kończyć.
Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4
Jarosław Grzędowicz0
Okładka ksiązki - Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4

Ten cykl to właściwie jeden wielki, literacki popis możliwości kreacji współczesnego pisarza popkulturowego. Faszerowany efektami blockbuster z przesłaniem...

Wypychacz zwierząt
Jarosław Grzędowicz0
Okładka ksiązki - Wypychacz zwierząt

Spokojnie, to tylko fikcja? Czyżby? A więc wierzysz w to, co widzisz... Strzeż się! Bo znane i bezpieczne bywa podstępne. Zbłądzić możesz, podążając jedną...

Top 5 książek
Złodziejka książek