Opis ksiązki
Kup Teraz

Śladem zbrodni

Ocena ( 16 osób )
3.9
Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2012-09-05
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-238-8549-8
Liczba stron: 300
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Śladem zbrodni
Nikt nigdy nie miał poznać tej tajemnicy. Przez dwadzieścia lat śmierć jej rodziców, agentów brytyjskiego wywiadu, otaczała zmowa milczenia. Gdy Beryl Tavistock wreszcie przypadkowo poznaje przebieg dramatycznych wydarzeń, przeżywa szok. Ojciec brutalnie zamordował matkę, a następnie popełnił samobójstwo? Oboje byli komunistycznymi szpiegami? Nie może w to uwierzyć. Postanawia odkryć, co stało się naprawdę. Śledztwo rozpoczyna w Paryżu, gdzie przed laty wydarzyła się tragedia. Z bratem i zaprzyjaźnionym agentem CIA wpada w sam środek szpiegowskiej afery i bezwzględnej gry służb. Nie zdaje sobie sprawy, że szukając prawdy, wydaje na siebie wyrok śmierci.
Recenzja
justa21 Linia koment
Przeczytane:2012-11-24, Na półkach: Przeczytałem,

O7 zgłoś się

Świat agentów, szpiegów zawsze fascynował, zaś tematyka ta stała się kanwą wielu książek i scenariuszy filmowych. Poczynając od superprodukcji z Jamesem Bondem, słynnym agentem 007, poprzez wszystkie części Bourne`a, po filmy komediowe z Rowanem Atkinsonem w roli Johnny`ego Englisha - świat udowadnia, że nie ma nic bardziej kasowego (i interesującego) niż tajemnica. Czy rzeczywiście praca tajnych agentów jest tak wspaniała, jak się w

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
kingaz86 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 w 2016,
Nikt nigdy nie miał poznać tej tajemnicy... Przez dwadzieścia lat śmierć rodziców Beryl Travistock, agentów brytyjskiego wywiadu, otaczała zmowa milczenia. Gdy wreszcie córka przypadkowo poznaje przebieg dramatycznych wydarzeń, przeżywa szok. Ojciec brutalnie zamordował matkę, a potem popełnił samobójstwo!? Oboje byli komunistycznymi szpiegami? Nie może w to uwierzyć. Postanawia odkryć co stało się naprawdę. Śledztwo rozpoczyna się w Paryżu, gdzie przed laty wydarzyła się tragedia. Z bratem i zaprzyjaźnionym agentem CIA wpada w sam środek szpiegowskiej afert i bezwzględnej gry służb. Nie zdaje sobie sprawy, że - szukając odpowiedzi - wydaje na siebie wyrok śmierci.
AMJ1986 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-22, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,
Jest zagadka do rozwiązania, zawiła przez tajność dokumentów.. ale jednak bardzo mocno osadzona w towarzyskich koneksjach pomiędzy dobrymi znajomymi. Ja jeszcze za krótko żyję na świecie, żeby doświadczyć miłości tak silnej, że doprowadzić może do śmierci niewinnych osób, co się bardzo często zdarza w książkach. Jak dla mnie trochę za dużo tu miłości, a za mało tajemnicy i dobrego kryminału jak w serii o Isles i Rizzoli.
rysia420 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-09-04, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
Długo myślałam co mogłabym napisać na temat tej książki. Bo fabuła mnie nie urzeka, styl pisania też jakby nie do końca taki, jaki być powinien. Gdyby książkę napisał ktoś inny to pewnie leżała by w kącie i czekała na swoją kolej, która miałaby nigdy nie nadejść, ale jako że kocham, ubóstwiam i uwielbiam cykl książek o Rizzoli i Isles, postanowiłam przeczytać coś innego (bo to w końcu Pani Gerritsen).

Beryl Tavistock jest 28-letną pięknością. Ona i jej brat Jordan zostali osieroceni 20 lat wcześniej, gdy ich matka i ojciec zginęli na służbie, pracując jako szpiedzy dla Anglii. Jednak na pewnej imprezie w ich obecnym domu, na której obecni byli inni szpiedzy i wysoko ustawieni ludzie, którzy poruszali się w tych samych kręgach co ich rodzice, Beryl i Jordan dowadują się prawdy o ich śmierci, oficjalnie orzekając, że Madeline Tavistock miała romans, a jej mąż Bernard zabił ją, po czym popełnił samobójstwo.

W szoku po tych wiadomościach, które były ukrywane przed nimi od lat, Beryl i Jordan wyruszają podróż do Paryża, gdzie miało miejsce całe zdarzenie, starając się wyśledzić prawdę, ponieważ są przekonani, że oficjalne orzeczenie jest błędne. Towarzyszący im stary przyjaciel rodziny; ex-agent CIA Richard Wolfe, jest na tyle magnetyczny, że Beryl ma trudności, aby się mu oprzeć. Czy Beryl i Jordan będą mogli dowiedzieć się prawdy, czy będzie ich to kosztować życie?

Styl pisania Gerritsen nie jest stworzony do takich książek. W niektórych miejscach akcja była przerysowana i zbyt dramatyczna w innych. Myślę, że jednak będę trzymać się nowych thrillerów medycznych Gerritsen (które kocham).
Sil plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach:

Jest rok 1973. Paryż. Madeline i Bernard przebywają w tym nad wyraz romantycznym mieście z zupełnie prozaicznych powodów. Praca, o ile można tak nazwać bycie agentami brytyjskiego wywiadu, stanowi niemal całą esencje ich jestestwa. Nie oznacza to oczywiście, że para się nie kocha. Co to, to nie. Ale gdy są w pracy, to ona jest najważniejsza. Tego dnia byli umówieni w jednej z paryskich kawiarenek. Niestety, zwykle bardzo punktualna Madeline się nie zjawiła. Zadzwoniła jednak do właściciela lokalu i przeniosła spotkanie w zupełnie nietypowe dla niej miejsce. Do jednej z najniebezpieczniejszych dzielnic Paryża. Dlaczego? Bernard, już dość poważnie zaniepokojony pognał czym prędzej na spotkanie z żoną. To co zastał na miejscu w niczym nie przypominało tego, czego mógł się spodziewać. Madeline, zamiast przywitać go z otwartymi ramionami, leżała martwa, a on sam… chwilę później również zginął. Dwadzieścia lat później, na przyjęciu organizowanym z okazji Dnia Bastylii przez hrabiego Hugh Lovata, dochodzi do incydentu, który na zawsze zmienia życie kilku bliskich hrabiemu ludzi. Jordan i Beryl, bo o nich przede wszystkim mowa, dowiadują się, w jakich okolicznościach przed laty zginęli ich rodzice. Niestety nie jest to ta sama historia, którą raczył ich wujek od lat. Czemu ich okłamywał? Jakie fakty wyszły na jaw? Gdzie doprowadzą ich poszukiwania odpowiedzi na pytania, które dopiero teraz zaczęły kiełkować w ich głowach? By się tego dowiedzieć koniecznie należy sięgnąć po powieść Tess Gerritsen, zatytułowaną Śladem zbrodni. 


 


Długo się zastanawiałam co jest nie tak. Bo ewidentnie coś musiało być nie tak, skoro nie byłam tak zadowolona w trakcie lektury książki Tess Gerritsen, jak to zwykle mam w zwyczaju. Analizowałam, dumałam i… w końcu zrozumiałam. To nie z książką był problem, a ze mną. Dopiero co skończyłam książkę Tess, w dodatku pochodzącą z bardzo fajnej serii, w związku z tym nieustannie porównywałam tamtą pozycję ze Śladem zbrodni. No i takie porównanie niestety było „odrobinę” niekorzystne. W powieści brakowało wyraźnie zarysowanych postaci, jakiejś magicznej otoczki wokół nich, powodującej, że chciałoby się dowiedzieć o nich czegoś więcej, że miałoby się ochotę zachować je w pamięci. Zarówno Beryl jak i Richard są kolejnymi, prosto skonstruowanymi postaciami, odgrywającymi przypisane im role. Nic dodać, nic ująć. Ogólnie powieść czyta się dobrze, choć czasami, mimo szybko rozwijającej się akcji – wieje nudą. Niby trup ścieli się gęsto, są intrygi, są pościgi, jest bardzo ciekawy wątek przewodni, ale to nie to samo co seria o Jane Rizzoli. Niemal na samym początku odkryłam, kto jest, a w zasadzie był dwadzieścia lat wcześniej podwójnym agentem. Nie spodziewałam się jednak tego, jak bardzo skomplikowana będzie cała intryga i jak wiele wątków pobocznych będzie z nią powiązanych. Dzięki temu mogę powiedzieć, że czuję się usatysfakcjonowana intelektualnie. Dawno nie musiałam się tak natrudzić, by połączyć wszystkie nitki w jedną całość i zrozumieć, co wydarzyło się dwie dekady wcześniej. Zachęcam do przeczytania.


 


 

kasandra_85 plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:

Od czasu do czasu lubię sięgać po kryminały i thrillery trzymające czytelnika w napięciu i zapewniające niemałą rozrywkę. Jedną z autorek tworzących właśnie takie książki jest bez wątpienia Tess Gerritsen. Miałam okazję czytać „Osaczoną” tej pisarki i byłam ciekawa czy podobnie jak przedtem, autorka wciągnie mnie w swój świat. Czy tak się stało? Na razie nic nie zdradzę:).


Kilka słów o fabule... Bohaterką jest Beryl Tavistock, której wydawało się, że wie o swojej rodzinie wystarczająco dużo. Jednak los szybko wyprowadzi ją z tego błędu. Kobieta przypadkowo odkrywa prawdę o tym, co zaszło kilkanaście lat temu. Jak się okazało jej rodzice, agenci brytyjskich służb wywiadowczych, byli rosyjskimi szpiegami a ojciec popełnił samobójstwo po tym, jak wcześniej z zimną krwią zamordował swoją żoną a matkę Beryl. Czy to w ogóle możliwe? Dla bohaterki to prawdziwy i wstrząsający moment. Próbuje się pozbierać i pragnie odkryć co dokładnie się wtedy wydarzyło. Wraz z bratem i przyjacielem z CIA wybierają się do Francji, gdzie miała miejsce tragedia. Jednak nawet nie przypuszczają, w jakie tarapaty wpadli...


Kolejny raz Tess Gerritsen zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Od pierwszych stron wciągnęłam się w fabułę skrywającą niejeden sekret. Wraz z bohaterami wpadniemy po uszy w aferę szpiegowską i tajemniczą grę między służbami wywiadowczymi. Zrobi się mrocznie i śmiertelnie niebezpiecznie. A potem intryga zaciśnie się jeszcze bardziej, emocje wezmą górę, napięcie mocno będzie skakać, dojdą złożone zależności i skrywane intencje, co z pewnością nie pozwoli na chwilę nudy. Akcja jest zgrabnie poprowadzona, dynamiczna i bez zbędnego ociągania. Bohaterowie są nakreśleni konkretnie, barwnie, z uwzględnieniem ich wewnętrznych przeżyć i targających nimi uczuć. Język natomiast jest prosty, przystępny a całość czyta się szybko i z dużą lekkością. Idealna lektura dla osób ceniących prostotę oraz rozrywkę na dobrym poziomie.


„Śladem zbrodni” to trzymający w napięciu thriller, przy którym znudzenie Wam nie grozi. Jeżeli lubicie rozwiązywać zagadki przeszłości, odkrywać niecodzienne tajemnice, uczestniczyć w międzynarodowym spisku i balansować na granicy życia i śmierci, to zdecydowanie musicie sięgnąć po tę książkę. Polecam i pozdrawiam!!

mrowcia plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-01-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26,Mam,
Dosyć ciekawe połączenie kryminału z romansem. Początek książki był trudny do przebrnięcia. Później coraz lepiej się czytało tę książkę. W pewnym momencie wiedziałam kto stoi za morderstwem rodziców głównych bohaterów. Jednak zaskoczył mnie jeden fakt, ale o tym nie napiszę bo nie byłoby sensu czytać:) Rozwiązanie sprawy nie kończyło mojej ciekawości bo nierozstrzygnięty zostawał wątek miłosny. A w tej książce uczucia, pożądanie są bardzo uwydatnione. Oceniam książkę na 5, ale to tylko moje zdanie.
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
nikolsosna Linia koment
Przeczytane:2016-07-21, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,
anikirax Linia koment
Przeczytane:2016-07-20, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Twiggy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
wuada Linia koment
Przeczytane:2014-08-01, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
Madziq84 Linia koment
Przeczytane:2016-01-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
IzaaK Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
blackolszi Linia koment
Przeczytane:2013-05-16, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,2013,
dayna15 Linia koment
Przeczytane:2015-05-31, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,z_Przeczytałam przed 2013,
Domi__T Linia koment
Przeczytane:2014-10-10, Na półkach: Przeczytałem,
zielony_motyl Linia koment
Przeczytane:2014-09-03, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
kasandra_other Linia koment
Przeczytane:2014-06-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
dona Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
kpotter Linia koment
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
gabigor Linia koment
Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Śladem zbrodni Dom w San Francisco. Dzieci szejka
Tara Pammi, Lynn Raye Harris
Okładka - Śladem zbrodni Dama do towarzystwa
Anne Ashley
Okładka - Śladem zbrodni Zamorska posiadłość
Bronwyn Scott
Okładka - Śladem zbrodni Zatańcz dla mnie. Zamek w Kornwalii
Carole Mortimer, Jennie Lucas
Okładka - Śladem zbrodni Zmysłowa panna młoda. Trzydzieści dni i nocy
Yvonne Lindsay, Andrea Laurence
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów