OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Ślady. Zaginiony pocisk

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2010-03-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-259-0157-8
Liczba stron: 212
Dodał/a książkę:AgataD
Recenzja - Ślady. Zaginiony pocisk
KRYMINALNA SERIA, SCIENCE FICTION DLA MŁODZIEŻY Mroczne tajemnice, przerażające zbrodnie i inne zagadki kryminalne w świecie przyszłości. „Zaginiony pocisk” – nowe śledztwa Luke’a Hardinga. Kontynuacja książki: „Ślady. Winny niewinny”. Jak będzie wyglądać Anglia przyszłości? Autor Malcolm Rose tworzy wizję alternatywnego, skomputeryzowanego świata, w którym północ i południe kraju zamieniają się rolami. W kryminalnej serii ŚLADY to na północy jest centrum kulturalne i gospodarcze, na południu zaś szerzą się zbrodnie i rozboje. Londyn i Cambridge stają się slumsami, krainą recydywistów. Stolicą Wielkiej Brytanii jest Birmingham. Administracja państwowa ściśle kontroluje każdą sferę życia obywateli, wykorzystując do tego zaawansowaną technologię. Luke Harding – nastoletni śledczy o nieprzeciętnych zdolnościach detektywistycznych – został już przeniesiony na południe, do zdewastowanego Londynu. Tym razem ma poprowadzić dochodzenie w sprawie tajemniczego zabójstwa lekarki. Kobieta została zastrzelona, ale na miejscu zbrodni nie znaleziono pocisku, a deszcz zmył wszystkie inne ślady. Czy to przypadkowa śmierć w mieście ogarniętym chaosem? Czy może jednak starannie wybrana ofiara? Dlaczego giną niewinni ludzie? Kim jest seryjny morderca? Luke musi znaleźć odpowiedzi na te pytania, zanim w Londynie dojdzie do masakry. W dochodzeniu jak zawsze pomaga mu osobisty asystent Malk – supernowoczesny mobilny komputer wyposażony we wszelkie narzędzia do analiz kryminalistycznych. Pierwszy tom „Winny niewinny” z serii ŚLADY został wyróżniony nagrodą Książka Roku 2006 przez Amerykańską Sekcję Stowarzyszenia Książki dla Młodych (USBBY) oraz stowarzyszenie Konsulat Książek Dziecięcych (CBC). Bohatera serii – Luke’a Hardinga – poznajemy w chwili, gdy zdał końcowy egzamin kwalifikacyjny z kryminalistyki. Jako najmłodszy uczeń w historii szkoły zdobył uprawnienia detektywa. Ma dopiero 16 lat. Jeszcze nie zdążył uczcić tego sukcesu, a już otrzymał pierwsze zadanie. Ma poprowadzić śledztwo w sprawie morderstwa. Ofiarą jest student z jego uczelni, który zginął w dziwny sposób – został zastrzelony z łuku. Niestety, wszystkie dowody wskazują na to, że zabójcą jest... sam Luke! A to dopiero początek serii zbrodni, które wstrząsną szkolną społecznością. Cytat z recenzji: Osadzona w realiach science fiction nowa seria kryminalna – choć adresowana do młodego odbiorcy – również dorosłemu da sporo przyjemności. „Winny niewinny” to jej pierwsza część, dla której pierwowzorem mógł być kultowy serial telewizyjny „Z archiwum X”. Kolejny, trzeci tom: w przygotowaniu!
Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:
Śledczy Harding i londyńska dzicz||Alternatywna wizja Anglii w niedalekiej przyszłości. Londyn staje się siedliskiem występku, wszelakich zbrodni i miejscem spotkań wywrotowych organizacji. Ekspansywna i wszechobecna roślinność pochłania stopniowo ślady cywilizacji, w gąszczu czają się dzikie zwierzęta, a najpoważniejsze zagrożenie (oprócz zwyrodniałych przestępców) stanowią jadowite węże. ||Stolicą i centrum kulturalnym oraz gospodarczym państwa jest obecnie Birmingham, nic więc dziwnego, że kiedy Luke Harding, szesnastoletni śledczy sądowy, przybywając do Londynu przeżywa lekką traumę…||Tę makabryczną wizję upadku państwa, a - co gorsza - przekształcenia go w kraj nieomal totalitarny
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
alkatraz plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,
Interesujący kryminał dla młodzieży, trzymał w napięciu do samego końca. Wizja zdewastowanego Londynu w przyszłości, ukazująca jego niebezpieczne ulice. Skomputeryzowany świat, roboty, elektronicznie zaprogramowane samochody, komitet przymusowego łączenia rówieśników w pary oraz sekta bojkotująca białą rasę - tworzą oryginalną i ciekawą fabułę nie tylko dla nastolatków, ale również starszych czytelników.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów