Opis ksiązki
Okładka - Ślimaki z ogródkaPatronujemy
Kup Teraz

Ślimaki z ogródka

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2007
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7469-452-0
Liczba stron: 400
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Ślimaki z ogródka
„Ślimaki z ogródka” to zwariowana, poplątana historia dwóch młodych mieszkanek Krakowa. Bohaterowie, znani już z poprzedniej powieści Marty Madery „Przyjaciele”, tworzą wokół Marty i Dominiki niezwykły krąg dobrych dusz, rozbawionych i korzystających z życia, zawsze jednak pod ręką, gdy trzeba pomóc. Wokół naszych bohaterek wirują dzieci (Marta spodziewa się właśnie trzeciego potomka) i panowie (mniej lub bardziej uczuciowi); w powieści jest też specjalne miejsce dla kotów i oczywiście... dla ślimaków.
Recenzja
mrowka Linia koment
Na półkach:

W epilogu do „Przyjaciół”, swojej debiutanckiej powieści, Marta Madera umieściła rejestr wydarzeń z przyszłości książkowych bohaterów. W telegraficznym skrócie streściła mnóstwo ważnych (i mniej ważnych) historii, plotek i nadziei, zakończonych optymistycznym stwierdzeniem, że życie jest piękne bez żadnych zastrzeżeń. I po niespełna roku od wydania „Przyjaciół” Marta Madera proponuje czytelnikom kontynuację powieści. Wiele wątków z epilogu składa się na „Ślimaki z ogródka”

justa21 Linia koment
Na półkach:

Tytułem wstępu muszę się do czegoś przyznać. Sięgając po książkę Marty Madera „Ślimaki z ogródka” nie miałam zbyt wielkich oczekiwań. Podświadomie (może za sprawą okładki?) umiejscowiłam tą pozycję gdzieś pomiędzy Izabelą Sową, a znienawidzonym przeze mnie „Dziennikiem Bridget Jones”. Liczyłam na miłą choć nieskomplikowaną lekturę, w sam raz na jesienne wylegiwanie się pod kocem z zapuchniętym nosem i kubkiem herbaty z malinowym sokiem. I tu czekała mnie niespodzianka…

 

„Ślimaki z ogródka” podziałały na mnie niczym te maliny na wychłodzony organizm

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Beatricze plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-11-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Książka ma dwie narratorki Martę – wieczną studentkę medycyny, mężatkę z dwójką dzieci i trzecim w drodze oraz Dominikę – nieco zwariowaną i roztrzepaną dziewczynę samotnie wychowującą synka – Marcelka. Dużym plusem książki jest inteligentne poczucie humoru autorki. Pisarka nie koncentruje się jedynie (jak to bywa w literaturze tzw. kobiecej) na problemach z facetami ale bystrym okiem i ciętym językiem komentuje wszystko czego doświadczają bohaterki. Kolejnym plusem książki jest to, że akcja toczy się w Polsce (Kraków), a autorka umiejętnie wplata w nią odniesienia do naszej rzeczywistości.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów