Ślub

Wilson Lewis, wzięty, dobrze prosperujący prawnik, ma siebie za przykładnego męża i ojca. Nie może zrozumieć, dlaczego stosunki z dziećmi układają mu sie coraz gorzej - aż do chwili, gdy zapomina o dwudziestej dziewiątej rocznicy ślubu. Postanawia zmienić się, biorąc przykład ze swojego teścia, który przez pięćdziesiąt lat żył w szczęśliwym związku. Trzydziesta rocznica ślubu będzie więc wyjątkowa. Tymczasem okazuje się, że jego córka postanawia wziąć ślub w tym właśnie dniu!

Informacje dodatkowe o Ślub:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2015-04-15

Kup książkę Ślub

Ślub - opinie o książce

Avatar użytkownika - MrsBookBook
MrsBookBook
Przeczytane:2019-09-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam na półce,

Małżeństwo w średnim wieku popada w rutynę. On jest prawnikiem, który niemalże ciągle jest w pracy. Jak nie w biurze to w domu zamknięty w gabinecie. Ona kiedyś była nauczycielką jednak swoją pracę poświęciła dla wychowania dzieci. Teraz, gdy dzieci są dorosłe i wyprowadziły się z domu, zajmuje się domem.

Pewnego dnia Wilson robi coś, co powoduje, iż ich małżeństwo wisi na włosku. To, że zapomina o 29 rocznicy ślubu, sprawia ogromy ból żonie. Wtedy on zauważa, że z dnia na dzień odsuwają się od siebie. Nie potrafią już ze sobą rozmawiać, brak im tematów do rozmów.
Wilson nie wie jak to naprawić. Prosi o radę ojca Jane . Noah to wzór do naśladowania w dziedzinie okazywania miłości kobiecie.
Wilson każdego dnia stara się przybliżyć do żony. Jednak nie zawsze mu się to udaje. Postanawia zrobić niespodziankę z okazji 30 rocznicy ślubu. W tajemnicy przed żoną zamawia kilka prezentów, które przychodzą na adres pracy.

Pewnego ranka odwiedza ich córka i oznajmia, iż chciałaby wziąć ślub za dwa tygodnie, czyli w 30 rocznice ślubu rodziców.
Czy to pokrzyżuje plany Wilsona?
Czy Wilson z żoną odnajdą wspólna drogę?
I czy da się zorganizować ślub i wesele w przeciągu dwóch tygodni?

Piękna historia o miłości. Niby brzmi to tak banalnie a jednak tak nie jest. Małżeństwo dwóch osób w średnim wieku, wydawać by się mogło, że po tylu latach małżeństwa znają siebie na wylot. A jednak on nie wie jak sprawić by ona znów go pokochała.
Historia można powiedzieć, że jest drugą częścią książki „Pamiętnik”. Przedstawia losy córki Allie i Noah oraz ich zięcia.
Książka bardzo piękna, jednak trochę ciężej mi się ją czytało niż inne historie tego autora. Jednak w połowie książki szło już zdecydowanie lepiej.
Uwielbiam książki Nicholasa Sparksa i musiałam ją przeczytać, może nie jest tak rewelacyjna jak wspomniany wcześniej „Pamiętnik”, jednak ma coś w sobie.

Avatar użytkownika - alams
alams
Przeczytane:2016-07-01, Ocena: 6, Przeczytałam, przeczytam 52 książki,
2 część Pamiętnika historia córki głównego bohatera o odświeżeniu miłości i o tym czy możliwe jest zakochać się 2 raz polecam szybko się czyta
Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2016-04-25, Ocena: 3, Przeczytałam,
Nuda, nuuda. Ale przebrnęłam. Jedyną rzeczą, na którą się uśmiechałam był stały tekst Noaha "Mogłoby lepiej, ale gorzej też by mogło"
Avatar użytkownika - julita_185
julita_185
Przeczytane:2014-05-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 2014,
Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się :) sama byłam równie zaskoczona jak żona głównego bohatera. Bardzo piękna niespodzianka.
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2013-09-30, Ocena: 6, Przeczytałam,
bardzo ciepła opiwieśc o życiu, jego zakrętach, zapominaniu i zapominaniu, nieuchronności jutra i pięknym ślubie... w zamian za zapomnienie... fascynująca postać dziadka, ojca - Noah'a... fascynuje mnie jesień ludzkiego życia...
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2014-09-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Super książka.Cały czas myślałam że to jednak będzie ślub Anny, gdy tym czasem zakończenie mnie bardzo zaskoczyło i to bardzo miło.Super pomysł na uczczenie rocznicy ślubu i wynagrodzenie za wszystkie zapomniane :)
Avatar użytkownika - Arvena
Arvena
Przeczytane:2013-12-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie - Pióro i Pazur,
Niezwykłą historia, do końca nie domyśliłam się planu jaki miaqł główny bohater. Miałam przebłyski, ale autor w wyjątkowo ciekawy sposób opisał wydarzenia. Jestem zadowolona, myślę, że sięgnę po kolejną powieść napisaną przez Nicholasa Sparksa.
Avatar użytkownika - kami00000
kami00000
Przeczytane:2013-04-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
"Pamiętnik" oczarował kobiety na całym świecie, dlatego rozumiemy intencje autora. Kto widząc, że jego książka staje się ogólnoświatowym hitem, a o bilety do kina na ekranizację dosłownie boją się fanki z całego świata, nie zdecydowałby się wydać kolejnej części i w jakiś sposób "wykorzystać" sławy pierwszej. Niestety czasem warto jednak dać sobie przysłowiowy spokój i nie tworzyć niczego na siłę. "Ślub" czyta się właśnie tak jakby autor nie miał do niego serca, a właśnie bazował na przeświadczeniu, że "i tak będzie to hit bo przecież to druga część "Pamiętnika"" ... No i co? Nic z tego. Czasem warto pozostać na jednej części i nie psuć dobrego wrażenia. Aha i Noah przekonany, że jego ukochana zmieniła się w łabędzia? Dość (bardzo mi przykro muszę to powiedzieć) tanie.
Avatar użytkownika - wiola120892
wiola120892
Przeczytane:2013-10-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Kontynuacja Pamiętnika jest odrobinę mniej ciekawa niż on sam, ale to kolejna ciepła opowieść o dojrzałej, pięknej miłości. To historia o tym, że miłość trzeba pielęgnować i dbać o nią jak o kwiat. Wilson mimo miłości do żony zapomniał o odrobinie romantyzmu której wymagają kobiety, ale swoje niedociągnięcia załatał z nawiązką.
Avatar użytkownika - asza
asza
Przeczytane:2013-07-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
ILE WAŻY OBRĄCZKA? Miałam nie czytać tej książki. Pozbyć się jej, nie czytając i nie denerwując się banalnym językiem Sparksa, w który ubrana jest czarująca fabuła. Wszystko tak się potoczyło, że jednak zajrzałam w lśniące bielą sukni ślubnej strony. I w sumie nie zaskoczyło mnie nic... oprócz zakończenia. Wilson to typowy facet w średnim wieku. Dużo pracuje, chcąc zarobić na utrzymanie rodziny, a w skutku znacznie się od niej oddala. Jak to mężczyzna - nie najlepiej pamięta daty wydarzeń rodzinnych, nic więc dziwnego, że zapomniał o 29. rocznicy ślubu. Wiedząc, że zrobił tym żonie przykrość, postanawia dołożyć wszelkich starań, aby ich 30. jubileusz na długo zapadł w pamięć małżonce i pomógł zmartwychwstać ich relacji. Chodzi więc na długie spacery, dzięki którym chudnie, uczy się gotować i przygotowuje super tajemniczą niespodziankę. Na tydzień przed wielkim wydarzeniem Jane i Wilson dowiadują się, że Anna, jedno z ich trojga dzieci, chce wziąć ślub właśnie za siedem dni. Zaczynają się szalone przygotowania do uroczystości rodzinnej wagi ciężkiej. Język czysto sparskowski. Zwrot "otoczyć ramieniem" już zawsze będzie kojarzył mi się z tym autorem. Ponadto wydarzenia biegną, ścigają się, jedno goni drugie, by na dwieście stron przed metą nieoczekiwanie zwolnić. Dziwne. Na początku Wilson opisuje to, co się dzieje w związku z 29. rocznicą. Byłam nad zwyczaj zdziwiona, kiedy na pięćdziesiątej stronie przeczytałam, że do 30. rocznicy zostało 8 dni. Jakim cudem? Co będzie się działo przez tyle stron? Sceptycznie patrzyłam na ich trzycyfrową liczbę, która pozostała mi do przeczytania. Jak wcześniejsze zdarzenia opisywane są szybko i pobieżnie, tak późniejsze zostają rozwlekane. Zawsze powtarzałam, że Sparks byłby lepszy w pisaniu scenariuszy. Do tego nie potrzeba szczególnych możliwości językowych, więc miałby jeszcze więcej fanów. Trzeba przyznać, że ma pomysły, i to naprawdę dobre. Zakończenie "Ślubu" zaskoczyło mnie bardzo, co świadczy o tym, że Sparks potrafi wybrnąć z nieciekawej sytuacji. I chwała mu za to. Dzięki temu czas przeznaczony na lekturę "Ślubu" nie będzie czasem straconym.
Avatar użytkownika - blebelebe
blebelebe
Przeczytane:2013-02-26, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2009-12-28, Mam,
Ciekawa kontunuacja Pamiętnika :)

Ta historia jest kontynuacja ,,Pamiętnika" Głównymi bohaterami tej książki są Jane i jej mąż Wilson. Jane jest corka bohaterow "Pamietnika." Para wlasnie zbliza sie do 30 -stej rocznicy slubu. Dorosle dzieci wyprowadzily sie z domu a malzenstwo Jane i Wilsona troche przygaslo. Czy kolejna rocznica cos zmieni i czy zblizy czy jeszcze bardziej oddali malzonkow. Ciekawa historia choc przyznam ,ze "Pamietnik" czytalam juz wielokrotnie i uwielbiam te ksiazke a ta nieco mniej przypadla mi do gustu ale i tak byla warta przeczytania.

Avatar użytkownika - JolaJola
JolaJola
Przeczytane:2020-07-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 18/20, Z biblioteki,

Głównym bohaterem jest Wilson, zięć Allie i Noaha Calhouno?w, których poznaliśmy w „Pamiętniku”. Wilson zapomina o rocznicy ślubu. To wydarzenie uświadamia mu, że nie jest idealnym mężem i ojcem za jakiego się uważał. Postanawia naprawić relacje z rodziną, a pomocą służy mu teść. Zakończenie może trochę przewidywalne, ale książkę czytało się z przyjemnością. Na uwagę zasługuje Noah i jego wiara nieśmiertelną miłość.

Jak każdy utwór Sparksa książkę warto przeczytać. Jest to historia małżeństwa z długim stażem, które z biegiem lat zaczęło się od siebie oddalać. Niestetyzakończenie jest dość przewidywalne.

Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2011-12-06, Ocena: 4, Przeczytałam,

Książka trochę mnie zaskoczyła, biorąc pod uwagę inne powieści Nicholasa Sparksa, które przeczytałam. Cóż mogę napisać…

Wilson, jest prawnikiem, zwykle kieruje się logiką i twardo stąpa po ziemi. Mężczyzna jest przeciwieństwem swojej żony Jane – spontanicznej i romantycznej kobiety. W ich małżeństwie wszystko układało się poprawnie do pewnego dnia, kiedy mąż zapomniał o 29 rocznicy ślubu. Stosunki pomiędzy małżonkami stopniowo się ochładzają i wtedy Wilson postanawia naprawić swój błąd. Do celebrowania kolejnej rocznicy ich ślubu przygotowuje się skrupulatnie przez wiele miesięcy.

Czy uda mu się wkraść w łaski żony i odkupić swoje winy? Jaki pomysł ma Wilson na uczczenie 30 rocznicy… – przeczytacie na stronach powieści.

Książkę na pewno łatwo i szybko się ją czyta. Pomysł  głównego bohatera Wilsona Lewisa na uczczenie trzydziestej rocznicy ślubu i tym samym zadośćuczynienie żonie po tym jak zapomniał o poprzednim ich święcie jest bardzo oryginalny, ale jednocześnie mało realny. Jeśli mężczyzna decyduje się na tak szeroki gest to po pierwsze, musi mieć duże zaplecze finansowe, a po drugie dużo wolnego czasu na zorganizowanie i zaangażowanie tylu ludzi. Stąd uważam, że może się to zdarzyć jedynie na kartach powieści…

Niemniej jednak chyba każda kobieta ma wrodzoną słabość do mężczyzny, który stara się ją docenić, wykorzystując szeroko pojęty romantyzm. Jeśli ktoś poszukuje motywacji i chęci do tego, aby coś naprawić, zmienić, odbudować w swoim związku, to z powodzeniem może sięgnąć po tę książkę. Znajdzie w niej wiele cennych uwag, czasem nawet podpowiedzi co zrobić, aby kobieta była szczęśliwa.

„Okazywanie miłości, jak potem zrozumiałem, to coś więcej niż dwa słowa wymamrotane przed zaśnięciem. Miłość trzeba bez ustanku podsycać, pielęgnować choćby drobnymi codziennymi gestami.”

„Kobiet zwyczajnie nie da się zrozumieć, a więc nie warto nawet próbować. Co wcale nie oznacza, że nie mamy ich kochać. I nie oznacza, że powinniśmy przestać okazywać im na każdym kroku, ile dla nas znaczą.”

Życzę miłej lektury

Jesienna miłość
Nicholas Sparks0
Okładka ksiązki - Jesienna miłość

Jest rok 1958. Beztroski siedemnastolatek, Landon Carter, rozpoczyna naukę w ostatniej klasie szkoły średniej w Beaufort w Kalifornie Północnej...

Every Breath
Nicholas Sparks0
Okładka ksiązki - Every Breath

There are times when destiny and love collide. This story is one of them. From the number one bestselling author of The Notebook and Two by Two comes an...