Śmierć detektywa

Tom 2 cyklu Molly Murphy

Rezolutna Molly Murphy, która oczekuje od życia znacznie więcej, niż może otrzymać z racji swego urodzenia, już od kilku miesięcy przebywa w Nowym Jorku i ani myśli o powrocie do rodzinnej Irlandii. Marzy o pełnej samodzielności. Zachęcona wcześniejszym sukcesem dochodzeniowym, postanawia zostać detektywem. Żeby zaś poznać tajniki tej szczególnej i niedostępnej dla kobiet profesji, postanawia pobierać nauki u doświadczonego fachowca. Do tej roli idealnie nadaje się Paddy Riley, który wprawdzie zatrudnia Molly jako pomocnicę, ale do jej zawodowych ambicji odnosi się ze sporym sceptycyzmem. Nie wtajemnicza jej nawet w prowadzone przez siebie śledztwa, dotyczące głównie malwersacji i spraw rozwodowych. Sama Molly widzi się raczej w roli poszukiwaczki osób zaginionych. Absolutnie się nie spodziewa, że czeka ją coś znacznie poważniejszego. Oto bowiem zostaje popełnione morderstwo, którego zagadkę będzie musiała rozwiązać sama, bez pomocy zawodowego detektywa. Prowadzący dochodzenie niesympatyczny sierżant Wolski zdecydowanie nie budzi zaufania Molly, z kolei swoich dwóch nowych przyjaciółek, wyzwolonych kobiet o oryginalnych imionach Sid i Gus, wolałaby nie narażać na niebezpieczeństwo. W jej życiu pojawi się także irlandzki dramaturg Ryan O'Hare - mężczyzna równie atrakcyjny jak zagadkowy, niestroniący od kontaktów z grupą anarchistów, której przewodzi osławiona Emma Goldman. Podążając tropem mordercy, Molly wkrótce się przekona, że sama może stać się jego ofiarą. Ten nierówny pojedynek zostanie zwieńczony spektakularnym i mrożącym krew w żyłach finałem: nasza bohaterka będzie świadkiem wydarzenia, które we wrześniu 1901 roku wstrząsnęło Ameryką.

Informacje dodatkowe o Śmierć detektywa:

Wydawnictwo: Noir sur Blanc
Data wydania: 2013-09-16
ISBN: 978-83-7392-427-7
Tytuł oryginału: Death of Riley
Tłumaczenie: Joanna Orłoś-Supeł

Kup książkę Śmierć detektywa

Śmierć detektywa - opinie o książce

Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2014-07-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2014,
Molly - Irlandka, która przypadkiem przybyła do Nowego Jorku - chciałaby pracować jako detektyw. Postanawia uczyć się tego fachu od profesjonalisty, na swojego nauczyciela wybiera Paddiego Rileya, który nie jest zadowolony z tego pomysłu i próbuje dziewczynę zniechęcić. Wskutek kolejnych wydarzeń Molly przeprowadzi śledztwo sama, bez jego pomocy. Seria o Molly Murphy bardzo przypadła mi do gustu. Główna bohaterka - żywiołowa, odważna, rezolutna i sympatyczna dziewczyna - sprawia, że chce się jej kibicować, aby wszystko poszło zgodnie z planem.
Avatar użytkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2017-05-08, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2017,

Molly Murphy zadomawia się w Nowym Jorku i desperacko szuka pracy. Splot wydarzeń sprawia, że zostaje asystentką nowojorskiego detektywa i już wkrótce popraowadzi pierwsze, do tego podwójne dochodzenie.

Seria o Molly Murphy jest przyjemną lekturą na wakacje i w podróży. Akcja toczy się wartko, ale bez fajerwerków, historie zwykle są dość proste, a finały mało zaskakujące. Barwne postaci i ładne opisy Nowego Jorku. Poprzednia część bardziej mi się podobała.

Avatar użytkownika - elfgirl
elfgirl
Przeczytane:2015-03-25, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2014-07-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam, Przeczytane,
Avatar użytkownika - wdowa86
wdowa86
Przeczytane:2013-12-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2013, Mam,
Do grobowej deski
Rhys Bowen0
Okładka ksiązki - Do grobowej deski

Kolejna książka o przygodach nieustraszonej Molly Murphy. Molly za wszelką cenę pragnie zostać detektywem i utrzymać firmę swojego zmarłego pracodawcy...

Prawo panny Murphy
Rhys Bowen0
Okładka ksiązki - Prawo panny Murphy

Rudowłosa Molly Murphy z wioski Ballykillin w irlandzkim hrabstwie Mayo nie należy do dziewcząt grzecznych i uległych. Na zbyt nachalne zaloty panicza...

Forget Me Not
Julie Soto