Śmierć i trochę miłości

Śmierć i trochę miłości, kolejna powieść Aleksandry Marininej o przygodach błyskotliwej major Anastazji Kamieńskiej, rozpoczyna się w momencie dla bohaterki wyjątkowym: w przeddzień jej ślubu. Podczas gorączkowych przygotowań Anastazja otrzymuje anonimowy list: "Nie rób tego. Pożałujesz". Podejrzewa, że groźba ma związek z prowadzonym właśnie śledztwem dotyczącym brutalnego gwałtu. Tymczasem nazajutrz, w urzędzie stanu cywilnego, niemal na jej oczach, ginie zastrzelona jedna z panien młodych oczekujących na ceremonię. Według pierwszych hipotez to właśnie Kamieńska miała być ofiarą zabójcy. Wkrótce jednak okazuje się, że tego samego dnia inny moskiewski urząd był sceną identycznego morderstwa. Co więcej, w trakcie śledztwa wychodzi na jaw, że nie tylko Anastazja otrzymała list z pogróżkami. Takie same anonimy dotarły do wielu innych kobiet szykujących się do ślubu. Czyżby w Moskwie pojawił się maniak o ekscentrycznych skłonnościach?

Informacje dodatkowe o Śmierć i trochę miłości:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7414-059-3

Kup książkę Śmierć i trochę miłości

Śmierć i trochę miłości - opinie o książce

Avatar użytkownika - sarenka29
sarenka29
Przeczytane:2014-08-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - MrsVision
MrsVision
Przeczytane:2013-02-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Nie wiem czy do dlatego, że dawno nie czytałam już Marininy, czy po prostu powieść delikatnie odstaje jakościowo od reszty serii. Jednak mimo wszystko to nadal porządny kryminał. Czistiakow się doczekał - wreszcie nadchodzi dzień jego ślubu z Kamieńską. Z tej okazji Nastia wybiera się na urlop, ma zamiar odpocząć, zająć się tłumaczeniami, jednak... jak zwykle się nie udaje. W dzień zaślubin w urzędzie dochodzi do strzelaniny. Czy ma to związek z tajemniczym listem, który Nastazja otrzymała rano? Jak łatwo zgadnąć, major Kamieńska rezygnuje z urlopu i usilnie ściga mordercę.

Moja ulubiona bohaterka, major milicji Anastazja Kamieńska wyszła za mąż. Oczywiście zawarcie związku małżeńskiego odbyło się w bardzo niestandardowy sposób. Ale to właściwie nie dziwi. Nastia jest przecież dość oryginalną postacią. A z tym wydarzeniem powiązane są morderstwa dwóch panien młodych. Nastia mimo, że przebywa na urlopie angażuje się w śledztwo. Przy okazji, jak zwykle zresztą, naraża się na niebezpieczeństwo. Ale w końcu udaje jej się połączyć jakby nic nie znaczące wypowiedzi i wydarzenia i doprowadzić do ujęcia sprawcy. Jak zwykle dobrze się bawiłam czytając kolejną pozycję Marininy.

Avatar użytkownika - Maryanna
Maryanna
Przeczytane:2013-06-26, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Avatar użytkownika - Lusia1987
Lusia1987
Przeczytane:2013-02-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, Aleksandra Marinina,
Avatar użytkownika - AgnieszkaG
Przeczytane:2005-07-09, Ocena: 5, Przeczytałam,
Kolacja z zabójcą
Marinina Aleksandra0
Okładka ksiązki - Kolacja z zabójcą

Irina Filatowa, wybitny naukowiec z instytutu badawczego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zostaje znaleziona martwa w swoim mieszkaniu. Z początku sprawa...

Złowroga pętla
Marinina Aleksandra0
Okładka ksiązki - Złowroga pętla

Kolejne śledztwo major Anastazji Kamieńskiej dotyczy banalnej z pozoru sprawy - małżeństwo, które adoptowało w tajemnicy dziecko, jest teraz z tego...