Śmierć letnią porą

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2010-12-01
Dodał/a książkę:Magdalena Galiczek-Krempa
Recenzja - Śmierć letnią porą

W regionie Östergötaland panuje rekordowo gorące lato. Linköping wibruje od upału, a w lasach szaleją pożary, jakich ta okolica nigdy dotąd nie widziała. Wczesnym rankiem zostaje znaleziona zgwałcona czternastoletnia dziewczynka, błąkająca się nago po największym w mieście parku. Nic nie pamięta, więc inspektor kryminalny, komisarz Malin Fors i jej kolega Zeke muszą spróbować dotrzeć do rozwiązania zagadki, dysponując niewielką ilością tropów. W jaki sposób dziewczynka trafiła do parku i kto jest sprawcą? Rodzice innej dziewczyny zgłaszają jej zaginięcie. Wkrótce przy podmiejskim kąpielisku dokonane zostaje straszliwe odkrycie. Linköping nawiedziła śmierć letnią porą - letnia śmierć. W ciągu kilku ciepłych lipcowych dni sen o lecie przeradza się w potworny koszmar.

Recenzja
speedi Linia koment
Przeczytane:2011-01-08, Na półkach: Przeczytałem,

Zło grasuje w LinköpinguSymbolika pór roku, bardzo wyrazistych pór. Była już mroźna, przenikająca chłodem zima. Teraz jest gorące, upalne, parne lato. Czeka chyba jeszcze niepewna siebie wiosna oraz zmienna, niecierpliwa, niosąca zapowiedź zimy jesień. Mons Kallentoft zaczął mocnym uderzeniem, od zimy, którą u nas nazwano by od razu zimą stulecia lub co najmniej zimą przerwanej dekady. Teraz dla odmiany zaprasza nas na letnią porę. Cóż z tego, kiedy owe lato nie niesie - tak kojarzonego z tym okresem roku - odpoczynku,

justa21 Linia koment
Na półkach:

Śmierć jest gorąca„Zabijania miało nie być, ale wtedy odrodzenie nie byłoby możliwe, pozostał popiół, uczepił się materii, a wszystko, co haniebne, wibrowało we mnie i w tobie jak gorąca, czarna kawa (…) Nie zabiję Cię, mój letni aniele. Sprawię tylko, że się odrodzisz” – psychotyczne wizje, poczucie misji, uniesienie przy zadawaniu cierpienia, a przy tym pewna bezrefleksyjność i brak świadomości istnienia konsekwencji. To wszystko stanowi opis psychopaty, potencjalnego mordercy, a już na pewno - osobnika spędzającego sen z powiek pani komisarz

Eli1605 Linia koment
KKS Linia koment