Śmierć pięknych saren

Data wydania: brak danych
ISBN: 83-88612-68-9
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Śmierć pięknych saren
Zawarte w książce opowiadania z dwóch tomów Oty Pavla "Śmierć pieknych saren" i "Jak spotkałem się z rybami" to liryczno-groteskowy powrót do mitycznej krainy dzieciństwa, do symbolizowanego przez baśniowy świat przyrody poczucia wolności i pierwotnej harmonii.
Recenzja
OlaU Linia koment
Na półkach:

Złamany, nieszczęśliwy człowiek, cierpiący na zaburzenia psychiczne, ze skłonnościami do depresji, przebywając w zakładzie leczniczym i wykorzystując przymusowe odosobnienie, wyruszył w bardzo osobistą podróż, sięgającą źródeł swego dzieciństwa. Jego wspomnienia skrystalizowały się w formie kilku książek, które prawdopodobnie traktował jako formę terapii i panaceum na objawy choroby, na  wszechogarniające przygnębienie… Książki, podszyte niezwykłą wrażliwością, niezwykłym blaskiem, jakąś "pozytywną energią", zdobyły serca czytelników i na trwałe weszły do kanonu literatury pięknej

szpachela plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,
Na wędkarstwie nie znam się nic. Nie wiem, co łapie się na błyskotki, co na muchy, a co na robaki. Jednak książka "Śmierć pięknych saren" zawiera w sobie tak magiczne i pełne uroku opowiadania, że mam ochotę przywołać deszcze i wybrać się na ryby. Z tych opowiadań bije pełno pasji, miłości do rodziny i wolności. Książka jest pełna optymizmu i dobrego humoru. Polecam!
Almiria plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Tyle o rybach i rybołówstwie co było w tej książce nie słyszałam, odkąd przestałam jeździć na ryby z moim ojcem. Czyli jakieś... 13 lat. Cóż, widocznie rybakiem trzeba się urodzić, albo poznać tą przyjemność w dzieciństwie, ale też nie każdego to porywa. Myślę że trochę jak ta książka. Wiem że jest dobra, ale mnie nie porwała. Miło się czytało, ale bez żalu mogłam ją odłożyć. Polecam ten utwór jak najbardziej, jednak uprzedzam, że nie jest on dla każdego.
Olena Linia koment
Okładka - Śmierć pięknych saren Skarby świata całego
Bohumil Hrabal
Okładka - Śmierć pięknych saren Taka piękna żałoba
Bohumil Hrabal
Okładka - Śmierć pięknych saren Pizzeria "Kamikaze"
Etgar Keret