Opis ksiązki
Kup Teraz

Śmierć w Dallas

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2012-04-03
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7839-113-5
Liczba stron: 424
Dodał/a książkę:dona
Tym razem śledztwo zmusi Eve Dallas do powrotu do miasta, któremu zawdzięcza swoje nazwisko, i zanurzenia się w koszmarach własnego dzieciństwa… Kiedy Isaac McQueen, przestępca aresztowany przez Eve, gdy jeszcze chodziła w mundurze, ucieka z więzienia, przyświecają mu tylko dwa cele: po pierwsze, kontynuować to, co przerwał, czyli uprowadzanie młodych ofiar i pozostawianie trwałych śladów na ich ciele i umyśle. A po drugie, zemścić się na kobiecie, która wiele lat temu zmusiła go do zerwania z tym procederem.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
martucha180 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2014 r.,
Tym razem Eve wraca do początków swej kariery w nowojorskiej policji. Isaac McQueen, którego 12 lat wcześniej złapała i aresztowała, uciekł z więzienia. Mało tego, jest na tyle bezczelny i pewny siebie, że zaczyna grę w kotka i myszkę z porucznik Eve. Ma swój plan zemsty za wydarzenia sprzed 12 lat, kiedy to młoda adeptka szkoły policyjnej przerwała mu zabawę z 22 nastolatkami. Isaac McQueen miał bardzo dużo czasu w więzieniu i wykorzystał go na zdobycie informacji o Eve, kontaktów i wymyślenia misternego planu zemsty. Ta policjantka staje się jego obsesją. Specjalnie ściąga ją do Dallas - miasta, które kładzie się cieniem na przeszłości z jej wczesnego dzieciństwa i rzutuje na jej obecne życie w 2060 roku...
Porucznik Eve nie ma wyjścia - musi pokonać własne lęki, zmierzyć się z okrutną prawdą o sobie i swej rodzinie, jeśli chce uratować kolejne nastolatki przed pedofilem i zrobieniem im wymyślnego tatuażu na piersi oraz uwolnić jego dawną nową zakładniczkę. Dallas to miasto, w którym ją znaleziono błąkającą się po ulicach i od którego dano jej nazwisko. To tam lecą Eve i Roarke, by ona poprowadziła śledztwo. Lecz leci bez swej partnerki Peabody i całego zespołu. Na szczęście dzięki łączom ma z nimi kontakt i wydaje im rozkazy - zleca zadania do wykonania. A na miejscu oprócz nowego zespołu są jeszcze agenci FBI, którzy próbują przejąć śledztwo (agentka Nicos ma zapędy, ale kieruje się procentami, a nie głową). Komendant Ricchio bez szemrania przekazuje Evie dowództwo, bowiem to ona zna przestępcę na wylot - jego charakter, sposób zachowania się, nawyki, ulubione rzeczy.
Szukanie Isaaca McQueena i jego nowej ,,mamuśki" Sarajo (alias siostra Suzan Devon alias Silvia) ma wiele zwrotów. Dwie zaplanowane akcje spalają na panewce z przyczyn losowych. Kolejnej możliwości ujęcia przestępcy niespodziewanie zamieniają się role. Jak do tego doszło? Co przeoczyła policjantka? Kto jest inteligentniejszy i sprawniejszy? To wszystko w książce.
Ten tom serii Oblicza śmierci przybliża czytelnikowi postać porucznik Eve Dallas, a zwłaszcza jej dom rodzinny i pierwszą akcję w policji. Ze wspomnień bohaterki poznajemy koszmary jej dzieciństwa oraz początki pracy w policji. Przeszłość ją zaskakuje w różnych momentach śledztwa i wraca do niej falami. Roarke nie zawsze możne na to poradzić, dlatego nieoceniona jest tu pomoc doktor Miry i kota Galahada, których to sprowadził w tajemnicy przed swą żoną pracoholiczką. Bo taka jest Eve -mimo potwornego zmęczenia, niewyspania i głodu wciąż pracuje, wciąż analizuje dane i szuka rozwiązania, szuka umykającego jej elementu. Roarke mógłby siłą wcisnąć jej do ust tabletkę na sen, ale doskonale wie, ze jego żona ma świetny prawy prosty. Ich przepychanki słowne iskrzą - złością, irytacją, humorem, ale przede wszystkim troską i wielką miłością.
W tym kryminale fantastycznym elementy fantastyczne są powielone z poprzednich tomów. Ale te nowe sprzęty z 2060 roku bardzo ułatwiają codzienne życie. Któż nie chciałby mieć autokucharza, samochodu poruszającego się po lądzie i w powietrzu, komputera sterowanego głosem, programów do wizualizacji? Może dożyję tych czasów ;)
Wartka akcja przetykana specyficznym humorem wysławiania się Eve i Roarke'a okraszona fantastyką, zwracająca szczególną uwagę na wszelkie szczegóły życia przestępcy potrzebne do rozwiązania śledztwa to lektura dla każdego. Sprawia to lekkie pióro autorki, prosty i przyjemny styl oraz wyraźnie nakreśleni bohaterowie, którym chce się towarzyszyć w czasie śledztwa i w codziennym życiu.
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach: Nora Roberts,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów