Śmierć w południe

Akcja powieści senasacyjno-kryminalnej "Śmierć w południe" rozgrywa sie w Meksyku; jej bohater i narrator, detektyw Robert D. Bart jest archeologiem. Bart, znawca kultury Indian Olmeków, przyjeżdża na wykopaliska, ale mimochodem daje sie wciagnąć do walki z Syndykatem-rodzajem meksykańskiej mafii, której wpływy sięgają praktycznie wszędzie. rozległe i tajemnicze interesy Syndykatu kręcą się min. wokół przemytu narkotyków i meksykańskiej nafty.

Informacje dodatkowe o Śmierć w południe :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 1988-06-07
ISBN: 83-210-0725-2

Kup książkę Śmierć w południe

Śmierć w południe - opinie o książce

Tym razem zostałam zaskoczona ilością zwrotów akcji, za każdym razem wydawało mi się,że to już chyba będzie koniec i już wiem kto zabił a tu niespodzianka. Książeczka wydaje się niewielka, ale jest dobrze upakowana treścią. Czcionka jest mała, a marginesy i przerwy między rozdziałami bardzo oszczędne. Znany z "Etruskiego grobowca" archeolog Robert Bart przebywa tym razem w Meksyku grzebie sobie w ziemi i włóczy się po ruinach gdyż jest wielkim entuzjastą dawnych kultur Ameryki Środkowej. Zamierza w ten sposób spędzić wakacje ale niespodziewany zgon kilku znajomych wciągna go do niebezpiecznej gry z tamtejszą mafią. Do tego stopnia zaciekawił mnie swoimi przygodami, że podpierałam się w czasie czytania mitologią olmeków i mapą półwyspu Jukatan :-)
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2014-06-09, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, WYZWANIE 2014-52 książki,
Jak przystało na powieść sensacyjną trupa mamy już w pierwszym rozdziale. Poza tym im dłużej się czyta, tym bardziej przypomina Indianę Jonesa połączonego z Jamesem Bondem. Jest to jednak lektura na poziomie, mniej więcej od połowy książki akcja przyspiesza i robi się coraz ciekawiej.
Biała Madonna
Robert D. Bart0
Okładka ksiązki - Biała Madonna

Samotny detektyw Robert D. Bart, "prywatny glina", a do tego historyk sztuki i archeolog (znany czytelnikowi a książek "Dwie czaszki", "Etruski grobowiec"...