Śmiertelni nieśmiertelni

Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 978-83-89763-63-1
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Śmiertelni nieśmiertelni
Jedna z najpopularniejszych i najbardziej chyba poruszająca książka Wilbera, stanowiąca zapis historii niezwykłej miłości dwojga ludzi, którzy pokochali się od pierwszego dotknięcia. Każdy znajdzie w niej odbicie swoich najgłębszych tęsknot, pragnień i lęków, swojej wrażliwości i siły. Dzięki tej lekturze łatwiej rozeznać się we własnej prawdzie, we własnych mistyfikacjach i w wątpliwościach umysłu. W tę piękną opowieść Wilber potrafił wpleść objaśnienia i komentarze do wielkich tradycji duchowych, od chrześcijaństwa począwszy, a na buddyzmie skończywszy. Prowadzi rozważania o istocie medytacji, o związkach psychoterapii i duchowości oraz o naturze zdrowia i umiejętności uzdrawiania.
Recenzja
kalina Linia koment
Na półkach:

Zaczyna się jak wspaniały romans. Dwójka ludzi fascynujących się psychologią i religią, Ken Wilber oraz Treya (właściwie Terry, później zmieniła imię) pokochało się "od pierwszego dotknięcia". Połączyła ich nie tylko relacja uczeń - mistrz (gdy się poznali, Treya była dopiero adeptką, natomiast Ken uznanym autorem kilku książek o charakterze filozoficzno - psychologiczno - religijnych), ale także ktoś znacznie głębszego. Od pierwszego, delikatnego kontaktu ciał wiedzieli, że są sobie przeznaczeni. Być może nawet spotkali się już wcześniej - w poprzednim życiu

Stenka plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Książka od której się trudno oderwać, o której się myśli, o której się dyskutuje. Wzruszająca opowieść o pięknej miłości, cierpieniu, walki z chorobą i pogodzeniu się ze swoją śmiercią.
Okładka - Śmiertelni nieśmiertelni Dekalog - scenariusze filmowe
Krzysztof Kieślowski, Krzsztof Piesiewicz