Świadomość. Klucz do życia w równowadze

Świadomość, mówi OSHO, jest kluczem do zrozumienia siebie i cieszenia się wolnością w każdym momencie naszego życia.

Lao Tzu i Budda twierdzili, że większość z nas przechodzi przez życie niczym lunatyk pogrążony w transie. Zawsze częściowo nieobecni, wiecznie nieuważni wobec otoczenia. Często nie jesteśmy nawet świadomi motywacji własnych działań.

Z drugiej strony, znamy przecież momenty przebudzenia się świadomości.  Najczęściej w sytuacjach ekstremalnych, gdy na przykład grozi nam wypadek drogowy, czas jakby nagle się zatrzymuje i każda sekunda, każdy dźwięk, każda myśl staje się wyrazista. Także poruszające chwile, jak narodziny lub śmierć kogoś bliskiego, dają nam wgląd w stan zwiększonej świadomości.

Książka ta pokazuje, w jaki sposób żyć bardziej uważnie i świadomie; jak nie odcinać się od miłości, troski i wglądu w samego siebie.

Informacje dodatkowe o Świadomość. Klucz do życia w równowadze:

Świadomość. Klucz do życia w równowadze - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ogrod-ksiazek
Ogrod-ksiazek
Przeczytane:2023-06-26, Ocena: 4, Przeczytałam,

Po kolejnej książce autora mogę stwierdzić, że nie próbuje on nakazywać, a raczej wskazuje możliwości.

Tym razem zagłębił się w świadomość. W sposób prosty i przystępny pokazuje jak być świadomym i uważnym. Nie chodzi o skakanie przez góry, a o to by zdawać sobie sprawę z tego co tu i teraz, przeżywać życie w pełni.

Po przeczytaniu książki nie można liczyć na cud, ale jest szansa, że zatrzyma nas ona na chwilę i skłoni do refleksji.

Księga ego. Wolność od iluzji
OSHO0
Okładka ksiązki - Księga ego. Wolność od iluzji

Ego zawsze ma pragnienia, ambicje i oczekiwania, chce znajdować się na szczycie drabiny społecznej. Ego cię wykorzystuje. Nie pozwala ci skontaktować się...

Magia szacunku do siebie. Rozbudzanie świadomości
OSHO0
Okładka ksiązki - Magia szacunku do siebie. Rozbudzanie świadomości

Jeśli ponownie się przyjrzysz i wejdziesz głęboko w swoją egzystencję, odnajdziesz moment, w którym zacząłeś zatracać swoje ja na korzyść budowania ego...