Okładka - Świat ciszy Nicolasa Quina

Wydawnictwo: GWP
Data wydania: 2009
ISBN: 9788374892025
Dodał/a książkę:speedi
W wynajmowanym mieszkaniu w Północnym Oksfordzie zostają znalezione zwłoki pracownika Konsorcjum Egzaminów Zagranicznych. Okazuje się, że został on otruty. Prowadzący śledztwo w tej sprawie inspektor Morse szuka zabójcy wśród kolegów z pracy ofiary. Podejrzewa, że morderstwo może mieć związek z oszustwami przy organizacji egzaminów, na przykład w którymś z krajów arabskich. Jego uwagę rozprasza obecność na liście podejrzanych bardzo atrakcyjnej pracownicy Konsorcjum. Na dodatek w kinie Studio 2 kolejny tydzień grają erotyk z udziałem szwedzkiej sexbomby, na który inspektor z chęcią by się wybrał.
speedi plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-11-12, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Kolejne udane spotkanie z inspektorem Morsem (o tajemniczym imieniu) czyli dobra, klasyczna proza kryminalna. Siłą prozy są postaci i ciekawa fabuła, zagadki kryminalne na poziomie i żmudne dochodzenie do prawdy. Morse jednocześnie zadziwia, irytuje, zaskakuje, wkurza. Lewis doskonale z nim kontrastuje, a przecież tak naprawdę uzupełniają się jak dwie potrzebujące siebie przeciwności. Warto przy okazji zobaczyć też brytyjski film oparty o tę prozę.
Eli1605 Linia koment