Świat do góry nogami

Data wydania: 2014-03-11
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-7672-301-3
Dodał/a książkę:Wojciech Polak

Życie szesnastoletniej Oli i jej rodziny wywróciło się do góry nogami, kiedy umarła mama. Dziewczyna nie umie sobie z tym poradzić. Zbyt wiele obowiązków zwala się na jej głowę. Wszyscy oczekują od Oli rozsądku, są ekspertami w jej sprawie, i to jest naprawdę wkurzające. Niepotrafiąca znaleźć porozumienia ani z ojcem, ani z młodszym rodzeństwem, nastolatka stopniowo pogrąża się w apatii. Jest smutna i porządnie zagubiona. Wkrótce okazuje się, jak bardzo...

"Świat do góry nogami" to opowieść o dorastaniu nastoletniej dziewczyny, konflikcie pokoleń i poszukiwaniu swego miejsca na ziemi.

danutka plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-05, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,
Nagła, tragiczna śmierć matki stawia szesnastoletnią Olę w bardzo trudnej sytuacji. Dziewczyna musi nie tylko poradzić sobie z rozpaczą i tęsknotą, ale i stać się oparciem dla młodszej, rogatej siostry i małego brata, wspierać ojca, sprzątać i gotować, a w dodatku się uczyć.
Bardzo dobrze oddane realia życia rodziny w tak trudnym momencie. Przeżycia zdają się autentyczne, dorastanie i radzenie sobie ze wszystkim jednocześnie, oparcie w rodzinie i przyjaciołach, poszukiwanie swojego miejsca i pierwsza miłość opisane są z wyczuciem i prawdziwie. Są chwile smutne, ale są i zabarwione humorem - życie toczy się dalej.
(Ocena: 4,5/6)
ManicPixieDreamG plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-12, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
Jeśli komuś przypadła do gustu "O melba!" ale chciałby czegoś lepszego.
Natomiast jeżeli o mnie chodzi to w takim typie mogę polecić tylko "Dogrywkę" Ewy Lach, jednakże p. Ewy uwielbiam li i jedynie "Zemstę rodu Sawanów".
Mamut plusminus Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Ola musi przedwcześnie dojrzec. Cały dom na jej głowie, bo zbuntowana siostra ani myśli ułatwiać jej cokolwiek...
darinda plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-08-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Autorka świetnie ukazuje odczucia ludzi podczas złych wydarzeń. Pokazuje życie w różnych kolorach, a także to że z każdej sytuacji można wyjść.
Karmelek3 Linia koment
Przeczytane:2014-02-08, Na półkach: Przeczytałem,