Opis ksiązki
Kup Teraz

Świat finansjery

Ocena ( 2 osoby )
6.0
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2009-08-20
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7839-273-6
Liczba stron: 352
Dodał/a książkę:blackithilien
Recenzja - Świat finansjery

Była to propozycja nie do odrzucenia... Kto by nie chciał zarządzać Królewską Mennicą w Ankh-Morpork i sąsiadującym z nią bankiem? To posada na całe życie. Ale były oszust, Most von Lipwig, odkrywa, że niekoniecznie znaczy to: na długo. Główny kasjer jest prawie na pewno wampirem. W piwnicy kryje się coś bezimiennego (a i sama piwnica jest raczej bezimienna). Okazuje się też, że Królewska Mennica przynosi straty. Trzystuletni mag zaczepia jego dziewczynę, a jemu samemu grozi ujawnienie mrocznej przeszłości, choć Gildia Skrytobójców może załatwić go wcześniej. Prawdę mówiąc, bardzo wielu ludzi chciałoby widzieć go martwym. Aha... I codziennie musi wyprowadzać prezesa na spacer. Gdzie nie spojrzy, pojawiają się nowi wrogowie. Czy znajdzie swoje miejsce w tym nowym ŚWIECIE FINASJERY?

Recenzja
slk Linia koment
Na półkach:

Ilekroć przychodzi do pisania recenzji kolejnych książek z serii „Świat Dysku” Terry’ego Pratchetta, tylekroć zastanawiam się, czym jeszcze można zaskoczyć czytelników, prezentując te powieści. Bo powtarzanie w nieskończoność, że książki to nienagannie równe, ogromnie zabawne, dowcipne, inteligentne, a w dodatku – znakomicie napisane i niezmiernie wciągające wydaje się zupełnie niepotrzebne. A jednak. „Świat finansjery” – najnowsza powieść przetłumaczona na język polski – to po prostu sto procent Pratchetta w… Pratchettcie

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
AlopexLagopus plusminus Linia koment
Ubawiłam się, jak zwykle przy książkach Pratchetta. Moist, były Oszust, a obecnie szanowany obywatel i podpora społeczeństwa, zostaje obarczony odpowiedzialnością za prowadzenie banku i mennicy miejskiej. Wbrew pozorom nie jest to łatwe, nawet dla tak przedsiębiorczej osoby jak on. Niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem, a wizja szubienicy jest coraz wyraźniejsza.
Szczególnie rozśmieszył mnie wykaz kosztów produkcji pieniędzy w mennicy oraz tańczące brwi Cosmo Lavisha. Zdecydowanie polecam na nudne wieczory.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sadu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
brzoza_dg Linia koment
Na półkach: Przeczytałem,
blackithilien Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów