Okładka - Świat nocy. Tom 1

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2009-09-10
Dodał/a książkę:AgnSz
Recenzja - Świat nocy. Tom 1

Miłość nigdy nie była tak niebezpieczna... Wampiry, wilkołaki, czarownicy, zmiennokształtni - są wśród nas, choć o tym nie wiemy.Należą do świata nocy, którym rządzą surowe zasady. A miłość oznacza złamanie wszystkich praw... Są piękni i śmiertelnie niebezpieczni, a ich urokowi nie potrafi się oprzetrzeć żaden człowiek.Posiadają niezwykłe umiejętności,władają magią,są nieśmiertelni.Ale muszą też przestrzegać odpowiednich praw:za wszelką cenę ukrywać swoje istnienie przed ludżmi i nigdy nie wiązać się ze zwykłymi śmiertelnikami.Jednak gdy w grę wchodzi miłość,zapominają o wszystkich zasadach.Nawet o tych,za których złamanie mogą zapłacić najważniejszą cenę...

Recenzja
slk Linia koment
Przeczytane:2012-09-29, Na półkach: Przeczytałem,

Na pytanie, czy tom pierwszy serii „Świat nocy”, w którego skład wchodzą „Dotyk wampira”, „Córki nocy” oraz „Zaklinaczka” to dobra książka, należałoby odpowiedzieć: to godny i napisany zgodnie z wszystkimi regułami sztuki reprezentant stosunkowo młodego nurtu powieści o wampirach skierowanych do młodzieży. Miłośników gatunku książka ta z pewnością zadowoli, lecz nieprzejednanych przeciwników chyba nie przekona.Zwyczajna nastolatka o imieniu Poppy od lat kocha się w swym przyjacielu ̵

ankhxxl Linia koment
Na półkach:

Książki kalifornijskiej pisarki J. L. Smith cieszą się na polskim rynku wydawniczym dużą popularnością. Powód sukcesu jest, w moim mniemaniu, dwojaki. Proza ta tematycznie oscyluje wokół postaci nadprzyrodzonych, posiadających nadludzkie moce, takich, jak wampiry, wilkołaki, zmiennokształtni czy osobowości spowite magią – czarownice i czarodzieje. Ten krąg charakterologiczny zawsze wzbudzał zainteresowanie wśród łaknących dreszczyku grozy śmiertelników. Druga sprawa odnosi się jednak do sposobu, w jaki ów temat został przetransponowany na rzeczywistość dwudziestego pierwszego wieku

mirabell3012 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-01, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane w 2016 roku,
Druga historia mogłaby rozwinąć się w coś ciekawego, natomiast trzecia to już całkiem nie mój poziom wiekowy.
EmnildaAmelberga plusminus Linia koment
Przeczytane:2009-12-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Miła , romantyczna ... dobra na chwilę relaksu . A do tego nie pozbawiona pomysłu i akcji .
Aramina plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-11, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Miałam ochotę na lekką, odprężającą fantastykę. Książka spełnia te wymagania, mimo to mnie zawiodła. Pisana typowo dla młodzieży, nie trafia w moje gusta. Język lekki (aż zbyt lekki), opowieść pierwsza wciąga, natomiast największym rozczarowaniem był brak ciągłości fabuły. Kolejna część (w tomie są 3 części cyklu) zamiast być kontynuacją poprzedniej, staje się całkiem odmienną historią, ledwo nawiązującą do bohaterów ostatniej w może 1-2 zdaniach.
Malgorzata88 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-06-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem, Mam,52 książki 2013,L. J. Smith - Świat Nocy,
1.Poppy, młoda dziewczyna umiera... najlepszy przyjaciel James ratuje ją przemieniając w wampira... Nie dość, że dla jednego świata jest martwa, do w drugim nie może żyć, bo dokonano nielegalnej przemiany.

2. Rowan, Kestrel i Jade uciekają ze Świata Nocy bo mają dość dyktowania im jak mają żyć... Za nimi podąża brat Ash, który w ich sąsiadce Mary- Lynnette odnajduje bratnią duszę.

3. Thei i Erik połączeni pasją do zwierząt. Uroczy bal hallowennowy w szkole ma być zakłócony przez ducha który wymknął się spod kontroli i który pragnie zemsty.
Cassidy95 plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-05-19, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
James i Poppy - super. Mary-Lynetthe i Ash - moje ulubione opowiadanie. Thea i Eric - całkiem ciekawe
EmnildaAmelberga plusminus Linia koment
Przeczytane:2009-12-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
agaj100 plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Czytam,
Mi osobiscie książka się bardzo podoba, polecam!!
Cookiss plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-07-03, Ocena: 6, Na półkach: Czytam,
Świetna Książka, gorąco polecam !
katechetka plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Chętnie zapoznam sie z tą serią, chociażby ze względu na tajemniczy tytuł.
Moira plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Mam już w posiadaniu serię Pamiętników Wampirów tej autorki, lecz z pewnością sięgnę również po tą serię:)
Teresa5411 plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Czytam,
Ciekawa, z przekazem, pełna emocji, strachu, miłości i tajemnic, które skrywa Świat Nocy.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Wiele dobrego słyszałam o tej serii, więc w najbliższym czasie na pewno sięgnę po pierwszy tom.
zankal plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Doskonała opowieść młodzieżowa dla osób lubiących fantastykę. Wampiry, wilkołaki, czarownice, zmiennokształtni i pośród tego miłostki nastolatków. Książka dla kogoś, kto lubi wciągające i pełne napięcia opowieści o istotach, które są obdarzone nadziemskimi zdolnościami. Miłość nieszczęśliwa pomiędzy osobami różnych gatunków: ludzi i potworów. Czy jest takowa możliwa?
vein92 plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-03-22, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Bardzo fajny zbiór opowiadań. Każde z nich łączy pewna osoba płci męskiej oraz motyw zakazanej miłości. Kolejna książka z udziałem wampirów... i nie tylko :)
kkiinnaa plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-02-22, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Fajna seria Pani Smith, jednak na peirwszym miejscu stawiam Pamiętniki :)
wiolamp Linia koment
Przeczytane:2016-01-11, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,