Świat u stóp

Cztery kobiety. 20 lat ich życia.

Wielowątkowa powieść o przyjaźni i miłości rozgrywająca się na tle ważnych wydarzeń politycznych u schyłku XX wieku.

Z dala od RPA, kraju, w którym się wychowała, w szkole z internatem Rianne nawiązuje przyjaźnie na całe życie. Odtąd bowiem jej losy będą złączone z losami trzech przyjaciółek: Gabrielle, Nathalie i Charmaine. Choć pochodzące z różnych miejsc i środowisk, o innych charakterach i temperamentach, wszystkie dziewczęta, a z czasem kobiety, będą przeżywały podobne radości i smutki, sukcesy i porażki. I wszystkie na swój sposób będą szukały miłości. Miłości, która nieraz będzie musiała pokonać piętrzące się przeszkody, stereotypy i uprzedzenia. Także te społeczne i rasowe.

Informacje dodatkowe o Świat u stóp:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2007-04-05
Tytuł oryginału: Sundowners
Tłumaczenie: Rafał Lisiński

Kup książkę Świat u stóp

Świat u stóp - opinie o książce

Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2017-05-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2017,
Czytana po raz drugi, wciąż wywołuje niesamowite emocje, potrafi przywiązać do bohaterów na tyle, że nawet po skończeniu nie można przestać zastanawiać się nad wszystkimi perypetiami jakie spotykały przez 20 lat Rianne, Gabby, Nathalie i Charmaine. Bohaterki dawały możliwość do utożsamienia się z jedną bądź też z każdą z nich po części, skłaniały do kibicowania im i życzenia szczęścia nawet przy najgorszych wyborach życiowych jakie podejmowały. Powieść niezwykła, z duszą, niebanalna. Lesley Lokko po raz kolejny udowadnia że w kategorii powieści obyczajowych jest niezastąpioną mistrzynią gatunku.
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2014-07-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Równie ciekawa jak dwie pozostałe tej autorki które czytałam wcześniej.Przyjażń czterech dziewczyn zajmujących pokój w internacie.Każda pochodząca z innej rodziny.Przyjażń do dorosłego życia.Każda ma jakieś swoje tajemnice.Zakończenie jest nie spodziewane w przypadku jednej z nich.Czyta się super:)
Avatar użytkownika - Anula310191
Anula310191
Przeczytane:2014-01-18, Ocena: 4, Przeczytałam,
Mam mieszane uczucia po przeczytaniu książki, chociaż nie powiem "wciągnęła" mnie i chętnie przeczytam inne jej książki.
Avatar użytkownika - Rainbow
Rainbow
Przeczytane:2012-12-14, Ocena: 6, Przeczytałem, Przeczytane,
Białe kłamstewka
Lesley Lokko0
Okładka ksiązki - Białe kłamstewka

Jak to jest, kiedy przyjaciółka oszuka przyjaciółkę? Annick, córka prezydenta Togo i francuskiej aktorki, przez całe życie próbuje...

Prywatna sprawa
Lesley Lokko0
Okładka ksiązki - Prywatna sprawa

Poruszająca opowieść o przyjaźni, miłości, zemście i z pozoru uporządkowanym życiu wystawionym na wielką próbę. Abby i Meaghan są żonami...