Opis ksiązki
Kup Teraz

Świat w pastelach Ingi

Ocena ( 2 osoby )
3.5
Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2012-02-28
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7674-161-1
Liczba stron: 328
Dodał/a książkę:Rzepusia
Na przekór wszystkiemu.

Niewiele jest na świecie osób tak sympatycznych, ciepłych i życzliwych jak Gabrysia. Nie bez powodu młoda polonistka jest lubiana i szanowana nie tylko przez swoich wychowanków. Gabrysia wytrwale i dzielnie stawia czoła wszystkim wyzwaniom, które stają na jej drodze. A przecież ma jeszcze na głowie ukochaną córkę, dom i męża. No właśnie: męża, który – delikatnie rzecz ujmując – w ogóle jej nie wspiera, nie mówiąc już o jakimś większym zaangażowaniu w życie rodzinne.

Uciekając od szarej rzeczywistości i poszukując przestrzeni, w której mogłaby po prostu „być sobą”, Gabrysia pod pseudonimem Inga pisze bloga. Angażuje się także w pracę zawodową, podejmując się utworzenia sprawnie działającego kółka teatralnego. Jednocześnie poznaje wstydliwy sekret Mateusza, nieśmiałego chłopca borykającego się z brakiem zainteresowania ze strony rodziców. Próbuje go wesprzeć, jednak nawet nie przypuszcza, że niedługo sama będzie potrzebowała pomocy...

Jak poradzi sobie z wszystkimi zobowiązaniami? Czy Nikt_Ważny, wytrwały czytelnik jej wpisów, nie stanie się dla niej właśnie Kimś...? Patronat medialny: Portal Pisarski
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
monalizka plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-25, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,
Pisarce udało się stworzyć bohaterkę, z którą wiele czytelniczek będzie mogło się utożsamić. Gabriela mimo, że zajęta pracą, wychowywaniem córeczki, czuje się samotna i nierozumiana. Słabo lub wcale nie protestuje przeciwko przedmiotowemu traktowaniu przez męża, jego obsesyjnej zazdrości, porywczości i raniących słów, gdy nagle on pewnego dnia posuwa się za daleko. Ma ,,dosyć chodzenia w masce i udawania, że wszystko jest wspaniałe". Na swoim blogu szczerze pisze, co leży jej na sercu, a wierny czytelnik o nicku ,,Nikt_Ważny" ma dla niej rady, czasami dobre słowo- czy to pomoże jej coś zmienić w swoim życiu?

To powieść w głównej mierze obyczajowa- o ludziach z problemami takimi jak samotność, problem alkoholowy, niemożność porozumienia się z bliskimi, dzieci pozostawiane bez opieki. Bohaterowie starannie to ukrywają, aby świat nie poznał prawdy, ale nie zawsze im się to udaje. Można też wysnuć wniosek, że nie należy śpieszyć się z oceną drugiego człowieka, nie znając dokładnie jego przeszłości, motywacji i całej życiowej sytuacji.

Z łatwością można kibicować sympatycznej i wrażliwej Gabrieli w walce o własne szczęście, o spełnienie marzeń, o godne życie, mimo sporej przewidywalności wydarzeń. Historia może specjalnie nie zapada w pamięć, ale pani Rzepka ma na tyle dobry styl, że historię czyta się szybko i płynnie. Z chęcią przekonam się, jakie są inne jej książki.
silverraven Linia koment
Przeczytane:2016-03-13, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Czytadła/Literatura kobieca,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
Rzepusia Linia koment
Przeczytane:2013-05-02, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
break
Okładka - Świat w pastelach Ingi Tajemnica Edwina Drooda
Charles Dickens
Okładka - Świat w pastelach Ingi Szepty
Dean Koontz
Okładka - Świat w pastelach Ingi Cień gejszy
Anna Klejzerowicz
Okładka - Świat w pastelach Ingi Ta druga
Karolina Wilczyńska
Okładka - Świat w pastelach Ingi Anna. Nowe życie
Justus Pfaue
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów