Opis ksiązki
Okładka - Świat według T.S. Spiveta
Kup Teraz

Świat według T.S. Spiveta

Ocena ( 2 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2010
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788324588527
Liczba stron: 392
Dodał/a książkę:Magdalena Galiczek-Krempa
Recenzja - Świat według T.S. Spiveta
Kiedy genialny 12-letni T.S. Spivet otrzymuje telefon z Instytutu Smithsona zawiadamiający go, że wygrał prestiżową nagrodę, jego zwyczajne życie - o ile tworzenie map rozmów prowadzonych podczas obiadów można uznać za przejaw zwyczajnego życia - ustępuje wielkiej przygodzie: T.S. rozpoczyna podróż z rodzinnego rancza do sławnego instytutu w Waszyngtonie.Wyrusza sam, a podczas wędrówki pociągiem towarowym T.S. dokumentuje swoje wyczyny za pomocą map, wykresów i ilustracji. Zabrana w podróż opowieść matki o przodkach T.S.-a umożliwia mu dogłębne spojrzenie na rodzinę, którą opuścił, i na rolę, jaką sam w niej odgrywa. Czytając tę historię, dostrzega, jak niewyraźna jest granica pomiędzy prawdą i fikcją oraz zdaje sobie sprawę, że pomimo cechującej go analitycznej dokładności musi uznać otaczający świat za zagadkę.
Recenzja
madak Linia koment
Przeczytane:2011-05-05, Na półkach: Przeczytałem,Literatura piękna,

Pragnienie odkrywania zagadek i tajemnic świata, analityczna dokładność podczas przeprowadzania obserwacji, ogromna skrupulatność i precyzja prowadzonych badań. Dwunastolatek mieszkający na małym ranczu w jednym z niewielkich miasteczek w stanie Montana - „Świat według T.S. Spiveta” Reifa Larsena to książka, która składa się przede wszystkim z kontrastów i zestawień wręcz niemożliwych do zaistnienia w normalnym życiu. To też po trochu historia wielkiego sukcesu jak również baśń o spełnianiu się dziecięcych marzeń

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
nunachopin plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-12, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,
Świetna. T.S. patrzy na świat w bardzo specyficzny sposób: wyłapuje szczegóły rzeczywistości i analizuje, by przedstawić "mapy" wszystkiego, co spotyka na swojej drodze. Te mapy i przemyślenia chłopca dają wgląd w mikrokosmos najdrobniejszych przedmiotów i zjawisk, jak choćby metoda koszenia trawy czy mechanizm nieszczerego uśmiechu. Tekst fantastycznie uzupełniają wspomniane "mapy", obrazujące zjawiska i przedmioty analizowane przez Sparrowa.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Dizzy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów