Światło w cieniu

Antologia poezji ANTONIA GAMONEDY, jednego z najwybitniejszych poetów hiszpańskiej literatury współczesnej.

Poetycka podróż, w której przewodnikiem jest światło.

Tomik został zadedykowany - z miłością, wdzięcznością i smutkiem - CARMEN BALLCELS, legendarnej agentce literackiej, serdecznie zaprzyjaźnionej z wszystkimi największymi twórcami literatury hiszpańskiej i iberoamerykańskiej (w tym z sześcioma noblistami) i reprezentującej prawa do ich twórczości. Była także agentką i przyjaciółką Antonia Gamonedy.

Pomysł wydania jego poezji w Polsce był jednym z ostatnich projektów, które zrealizowała.

Wyboru tekstów do tej antologii dokonała tłumaczka. Jak pisze poeta w przedmowie: ,,Odzwierciedlają one jedno z moich stałych przekonań: życie to błąd (przechodzenie od nieistnienia do nieistnienia ), jednak właśnie w tym błędzie, zaskakująco pojawiają się rzeczywistości pozytywne: miłość, przyjaźń, wspaniałomyślność, piękno... pojawiają się wraz z horrorem, złością, zbrodniami międzyludzkimi, nienawiścią, strachem... Lecz pojawiają się. Wydaje mi się, że ta dychotomia jest rdzeniem mojego pisarstwa".

Informacje dodatkowe o Światło w cieniu:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2017-05-17
Kategoria: Poezja
Tytuł oryginału: Luz en la Sombra

Kup książkę Światło w cieniu

Światło w cieniu - opinie o książce