Opis ksiązki
Kup Teraz

Żabek i Ropuch. Przyjaźń

Ocena ( 2 osoby )
4.0
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2015-10-22
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788308060421
Liczba stron: 64
Dodał/a książkę:elibri

Pierwsze w Polsce wydanie kultowego tekstu klasyka amerykańskiej literatury dziecięcej w znakomitym tłumaczeniu Wojciecha Manna!

 

Pewnego dnia Ropuch poczuł się jakoś tak nie bardzo. Zgubił swój duży, okrągły, biały guzik od kurtki. Kto pomógł mu go szukać? Jego najlepszy przyjaciel, Żabek. Innego dnia Żabek poczuł się jakoś tak nie bardzo. Zachorował, wyglądał zielono. Kto zaparzył mu herbaty i opowiedział historię? Jego najlepszy przyjaciel, Ropuch.

 

Książka Arnolda Lobela, klasyka amerykańskiej literatury dla dzieci, zawiera pięć opowieści o przygodach dwójki najlepszych przyjaciół, Żabka i Ropucha. Każda z nich ujmuje prostotą. Wszystkie uczą empatii wobec innych. Dzieci będą czytać i oglądać tę książkę z wypiekami - poznając historie jedna po drugiej, albo wszystkie jednym tchem.

 

Książka została uhonorowana Medalem Randolpha Caldecotta; magazyn ,,School Library Journal" uznał ją za jedną ze 100 najlepszych książek ilustrowanych wszechczasów.

 

Kolejne tomy z serii przygód Żabka i Ropucha - już wkrótce!

 

Być może jest to najlepsza książka z całego cyklu o przygodach Ropucha i Żabka (...) Lobel kiedyś powiedział, że ,,Ropuch i Żabek to dwa oblicza jego samego". Myślę, że nam wszystkim bliska jest upartość Ropucha i jednocześnie zdrowy rozsądek Żabka. (...)

 

Co najistotniejsze, we wszystkich historiach pobrzmiewa nuta radosnego optymizmu. Uroki przyjaźni lub wiosny opowiedziane są w świeży, pozbawiony ckliwości sposób.

 

 

Niespożyta pomysłowość Lobela budzi mój najgłębszy podziw - chapeau bas!

 

Julia Donaldson, ,,The Guardian"

 

Arnold Lobel (1933-1987) - amerykański pisarz, autor tekstów i ilustracji do prawie stu książek dla dzieci. Do jego najpopularniejszych serii należą Żabek i Ropuch (Frog and Toad) oraz Mouse Soup. Jest trzykrotnym laureatem Medalu Randolpha Caldecotta - za tom Frog and Toad are Friends (1971), Hildilid's Night i za najlepszą książkę ilustrowaną roku (Fables, 1981).

 

Na podstawie serii o Żabku i Ropuchu powstał musical A Year with Frog and Toad, wystawiony na Broadwayu w 2002 roku.

szara_linia
Opinie
alkatraz plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-08, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Pięknie wydana książka o przyjaźni. Będzie idealnym prezentem dla starszych dzieci, zawiera mądre prawdy życiowe o prawdziwych przyjaciołach. Bez nich życie jest smutne, jednak nie mogą nas ciągle chwalić, lecz kiedy trzeba także powinni krytykować. Bardzo podobały mi się ilustracje, chociaż treść była według mnie trochę nie równa. W sumie po takich ochach i achach z każdej strony spodziewałam się trochę ciekawszych opowiadań. Dodatkiem do książki jest zakładka z żabką.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach:
Pięknie wydana książka o przyjaźni. Będzie idealnym prezentem dla starszych dzieci, zawiera mądre prawdy życiowe o prawdziwych przyjaciołach. Bez nich życie jest smutne, jednak nie mogą nas ciągle chwalić, lecz kiedy trzeba także powinni krytykować. Bardzo podobały mi się ilustracje, chociaż treść była według mnie trochę nie równa. Dodatkiem do książki jest zakładka z żabką.
alkatraz plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-08, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Dodałam opinię jako niezalogowana, nie wiem jak to się stało ;/
Faraons Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sadu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów