Żar mrozu

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2016-11-09
ISBN: 9788379642007
Dodał/a książkę:czytam

Książki o Mercedes Thompson to absolutnie bestsellerowa seria cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem gatunku – urban fantasy. Pierwsza z serii książka „Zew Księżyca” wydana w USA 1990 szybko zyskała sobie przychylność krytyków i pojawiła się na liście USA Today, drugi tom wszedł na listę bestsellerów New York Timesa, a trzeci trafił na sam jej szczyt. Fabryka Słów w 2008 roku wydała po raz pierwszy przygody sympatycznej mechanik, Mercedes Thompson, i od tej pory książki z tej serii cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Nakładem Fabryki ukazały się sześć tomów przygód Mercy: „Zew księżyca”, „Więzy krwi”, „Pocałunek żelaza”, „Znak Kości”, „Zrodzony ze Srebra” oraz „Piętno Rzeki”.

kavayee plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-11-28, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
W serii o Mercedes Thompson także są walki o zarządzanie, zarówno watahą, jak i bycia Panem wampirów w danym okręgu. To jest popularny motyw, który przychodzi zupełnie naturalnie w takich powieściach - wilki zawsze żyją w stadzie, a nad wampirami zawsze musi czuwać silniejszy osobnik, aby nie wyrżnęły całej ludzkości w pień. Sam pomysł na stworzenie kojota, a raczej kojocicy uważam za trafny (podobnie jak polski kotołak Ksin) i mile urozmaicający wyświechtany wątek.

Całość recenzji na zukoteka.blox.pl