Opis ksiązki
Kup Teraz

Żar uczuć

Ocena ( 2 osoby )
2.0
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2007
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-245-8523-6
Liczba stron: 178
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Akcja rozgrywa się w pięknym krajobrazie włoskiej wsi, gdzie jedzenie ma nadprzyrodzone właściwości, a zapach kobiet czarodziejską, a nawet zabójczą moc. W tej zmysłowej, a zarazem przezabawnej baśniowej opowieści o miłości, nadziei i przeznaczeniu ofiarą tajemniczego zaklęcia pada cały region. Ludzie zakochują się w osobach, które nie odwzajemniają ich uczuć, dochodzi do niezwykłego cudu, a namiętności rosną tak, jak rośnie temperatura tego lata. Nie brak tu groteskowych postaci, absurdalnych sytuacji i przerażających katastrof naturalnych, które dodają powieści egzotycznego smaku, a opisy wykwintnych uczt, gwarnych włoskich ulic i miłosnych schadzek czynią z powieści idealną lekturę na melancholijny powakacyjny czas.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
takahe plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-03, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,pożyczone ;),
Rozczarowała mnie ta książka. Sięgając po tę książkę spodziewałam się jakiegoś płomiennego romansu. Tymczasem książka okazała się gniotem na pograniczu fantasy. Narratorem jest mulica zakochana w plantatorze oliwek który szuka miłości. Kupuje on od handlarza nasionka miłości które zasiane wkrótce kiełkują. W tym samym czasie do sąsiedniego domu wprowadza się siostra bliźniaczka zmarłej właścicielki w której plantator się zakochuje. Lecz w niej zakochuje się również brat jej szwagra. Zakochani w sobie są również lekarz i pielęgniarka. Jedni zakochani są z wzajemnością inni bez. Pod koniec okazuje się tak jak w życiu że nie zawsze kochamy tego kogo nam się wydaje że kochamy. Okazuje się że plantator kocha bibliotekarkę a nasza narratorka mulica ma maślane oczy do osobnika swojego gatunku.
Książka pełna magii w postaci wyrastających skrzydełek niemowlęciu, magicznych nasionek i wielu innych dziwnych zjawisk.
Czy książka dla kobiet? Moim zdaniem chociaż nie taka typowa kobieca to jednak ma w sobie coś. Posiada bardzo ważną treść. Mianowicie że warto do końca walczyć o uczucie i że czasem to serce nas zaskakuje.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
annakp Linia koment
Przeczytane:2015-01-27, Ocena: 1, Na półkach: Przeczytałem,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów