Żona podróżnika w czasie

UWAGA! Inne tytuły tej książki to: - Miłość ponad czasem: historia inna niż wszystkie - Zaklęci w czasie

Henry, bibliotekarz z Chicago, jest zaburzony ... chronologicznie. Nie ma wpływu na to, gdzie i kiedy zniknie o raz w jakim miejscu i czasie się pojawi. Swoją przyszłą żonę, Clare, spotyka w wieku 36 lat, gdy ona jest małą dziewczynką. Potem bywa od niej młodszy i starszy, bo Clara dorasta "normalnie". Jakimś cudem udaje im się wziąć ślub, lecz wspólne życie obfituje w nieoczekiwane wypadki, a miłość narażona jest na ciężkie próby.

Informacje dodatkowe o Żona podróżnika w czasie:

Wydawnictwo: Nowa Proza
Data wydania: 2009-02-10
ISBN: 987-83-7534-072-3
Tytuł oryginału: The Time Traveler's Wife
Tłumaczenie: Katarzyna Malita

Kup książkę Żona podróżnika w czasie

Żona podróżnika w czasie - opinie o książce

Robi wrażenie fakt, że autorka tak zgrabnie połączyła przeszłość z teraźniejszością i przyszłością. Jestem pozytywnie zaskoczona mimo tego, że to romans, to jednak czyta się jak dobrą książkę fantasy.
Avatar użytkownika - nureczka
nureczka
Przeczytane:2014-06-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Książką, dzięki której nawet najzagorzalsi przeciwnicy romansów będą zmuszeni przyznać, że odwieczną historię o uczuciu, rozdzieleniu i oczekiwaniu, można opowiedzieć w nowy, fascynujący sposób. Powieść wciąga świeżością, niebanalną formą, nietypowym ujęciem tematu i przeogromną wyobraźnią autorki. Po przeczytaniu ,,Żony podróżnika w czasie" nigdy już nie powiesz, że romans jako gatunek wyczerpał swe możliwości. Jak widać przez autorami wiele jeszcze niezbadanych ścieżek - trzeba je tylko odkryć i nie bać się podążyć szlakiem oddalonym od bezpiecznego gościńca stereotypów. Gorąco polecam, zarówno miłośnikom science-fiction jak i zwolennikom książek o miłości.
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2014-06-20, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Nie ukrywam, że miałam duże oczekiwania. Opis z okładki bardzo mnie zaintrygował, a pozytywne recenzje podwójnie zachęcały. Chociaż przyznaję, że gdyby nie motyw podróży w czasie, to nie zainteresowałabym się nią. Krótko o fabule. Henry jest podróżnikiem w czasie. Swoją żonę Clare poznaje, gdy ta jest jeszcze dzieckiem. Henry raz jest młodszy, raz starszy, a to wszystko za sprawą podróży w czasie. Czy takie małżeństwo może być szczęśliwe, czy można żyć normalnie? Pomysł na książkę był bardzo dobry i oryginalny. Ja jeszcze nie spotkałam się z tym w żadnej innej powieści. Niestety z wykonaniem już gorzej. Momentami było bardzo ciekawie, ale reszta książki dla mnie okazała się bardzo ciężka do przebrnięcia. Czytałam, żeby skończyć i ciągle miałam nadzieję, że będzie lepiej. Ale nie było. Teraz żałuję, że marnowałam na nią mój czas. Zaczęłam czytać tę książkę z entuzjazmem, ale bardzo szybko zdałam sobie sprawę, że nie tak sobie tę powieść wyobrażałam. Wynudziłam się straszliwie i nie wiem, w jaki sposób dotrwałam do końca. Chyba ciągle miałam nadzieję, że coś więcej zacznie się dziać. Dużym minusem jest dla mnie styl autorki i takie rozwlekłe pisanie. Spokojnie można by było skrócić ją o połowę. Książka ani mnie nie wzruszyła, ani nie zainteresowała. Oczekiwałam ciekawej i dobrze prowadzonej fabuły, a dostałam nieciekawy romans. Chyba że ja jestem zbyt mało romantyczna. A może nie potrafię docenić jej fenomenu? kingaczyta.blogspot.com
Avatar użytkownika - mirabell3012
mirabell3012
Przeczytane:2013-11-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2013,
Wspaniała książka! W pewnym sensie autobiograficzna.Pełna emocji i uczuć.Przetykana interesującymi szczegółami i drobnymi wspomnieniami. Historia przedstawiona z perspektyw dwojga bohaterów co bardzo mi się podobało. Opisy i podane daty są dużym ułatwieniem,więc nie sposób się pogubić. Piękny obraz miłość,którą chciałaby przeżyć każda z nas. Zazdroszczę takiej mądrości,pasji i uwielbienia do sztuki.
Avatar użytkownika - Juliette
Juliette
Przeczytane:2013-05-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013, Przeczytane,
Piękna i wzruszająca historia miłości. Wzbudziła we mnie wiele refleksji-na temat życia, śmierci, straty, samotności, miłości. Czy nasze wybory mają jakiekolwiek znaczenie? Czy przyszłość da się zmienić? Na te pytania dość trudno jest odpowiedzieć Henry'emu i Clare. Ja sama po tej lekturze także się nad tym zastanawiałam. Książka daje trochę inne spojrzenie na temat podróży w czasie, okazuje się, że to także przekleństwo. Bardzo podobało mi się przedstawienie miłości przez autorkę. Nie jest to kolejna opowieść o idealnej, bezgranicznej miłości, ale o miłości prawdziwej, w której pojawią się złe chwile, takie jak samotność, zwątpienie, na równi z tymi dobrymi. Książka wywołała u mnie zarówno śmiech, jak i łzy. Warto spędzić z nią kilka chwil. Naprawdę polecam!
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-04-22,
Jestem pod wrażeniem tego, jak można z jednej powieści zrobić trzy o tej samej dokładnie treści, ale innych tytułach :) Polecam, piękna historia o miłości.
Avatar użytkownika - angel92
Przeczytane:2012-12-10, Przeczytałem,
Lustrzane odbicie
Audrey Niffenegger0
Okładka ksiązki - Lustrzane odbicie

Po oszałamiającym sukcesie bestsellerowej "Żony podróżnika w czasie", Audrey Niffenegger powraca z "Lustrzanym odbiciem", niepokojącą opowieścią...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;