Opis ksiązki
Kup Teraz

Żona psychopaty

Ocena ( 4 osoby )
4.8
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-11-07
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788378396499
Liczba stron: 376
Dodał/a książkę:elibri

Kiedy mężczyzna z czułego amanta zmienia się nagle w potwora, kobieta najpierw szuka przyczyn, później próbuje ratować siebie i związek, ale na końcu musi podjąć decyzję.

Majka - młoda, radosna dziewczyna, na początku studiów poznaje Edwarda - mężczyznę, który na każdym kroku okazuje jej swą miłość i uwielbienie. Wkrótce biorą ślub - i nagle wszystko się zmienia. 
Mąż pokazuje swe prawdziwe oblicze - okrutnego i bezwzględnego psychopaty. Zazdrosnego w nieracjonalny sposób człowieka, który traktuje żonę jak swoją własność. Dla otoczenia Edward jest czarującym kochanym mężem; gdy zostają sami, zmienia się w wyrafinowanego sadystę. Po trzynastu latach męczarni Majka decyduje się odmienić swój los - walczyć o własną godność, spokój dzieci, prawo do szczęśliwego życia. Szybko się jednak przekonuje, jak trudna to będzie walka.

Przyjechała mama. Majka znowu odwiesiła do szafy zhańbioną Majkę, bo miała zamiar sprawiać wrażenie zadowolonej mężatki. Bez słów zawarła z mężem porozumienie, że będą odgrywać przed mamą szczęśliwą młodą parę i jeszcze dzień przed przyjazdem teściowej Edward zamienił się w troskliwego i czułego męża i ojca, jakby wcześniej pragnął tę rolę przećwiczyć.

Realistyczne, psychologicznie prawdziwe, mocne studium dręczonej kobiety. Dręczonej tak, żeby nie było widać, żeby nie miała współczucia obcych, żeby dzieci nie wiedziały. 

Teresa Ewa Opoka (ur. 1948) - poetka, prozaiczka, dramatopisarka. Debiutowała tomikiem wierszy ,,Przypadki". Jest autorką kilku powieści (,,Abecadło kobiety tamtych lat", ,,Kocie oczy", ,,Umrzesz dopiero się zacznie", ,,Wszystko o Edycie", ,,Wyspa kobiet", ,,Naprawa i wypożyczanie mężczyzn"), zbioru opowiadań ,,Miłość nad życie" oraz książek dla dzieci. Dramat ,,Pątniczki" wyróżniono na Festiwalu Sztuk Odważnych w Radomiu w 2006 roku, a słuchowisko ,,Ósma dziesięć o zmierzchu" otrzymało drugą nagrodę w ogólnopolskim konkursie Teatru Polskiego Radia w 2006 roku. Spektakl ,,Uliczna ballada" wystawiono w teatrze w Radomiu.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
basia02033 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Bardzo realistyczna powieść. Majka zakochuje się w starszym koledze swojego brata. Ten sympatyczny pan wielbi ją na ,, pokaz" czyli tylko w czasie spotań rodzinnych i w towarzystwie ale tylko jej znajomych, poza tym jest typowym dręczycielem-psychopatom. Tłumaczy jego zachowania i obwinia się o nie swoim zachowaniem...kiedy w końcu postanawia zakończyć małżeństwo nie jest to już takie łatwe wyrwać się z tej pajęczyny...
wiola120892 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-01, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,
Sam tytuł zachęca by sięgnąć po tę książkę i pochłonąć ją w ciągu jednego dnia. A jednak nie do końca mnie ona zachwyciła. Owszem historia Majki szokuje, wywołuje łzy i refleksje na temat drugiego człowieka, ale zabrakło mi w tej historii spójności, harmonii i dramaturgii. Opisywane wydarzenia choć są straszne przekazane są w dość spokojnych słowach i nie wywołały we mnie zamierzonego efektu. W każdym razie polecam, bo warto przeczytać.
Gosia2725 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2013,Mam,
Historia zaczyna się w momencie gdy Maja jest młodą dziewczyną i właśnie poznaje Edwarda. Nie słucha swojej intuicji, która po tym, jak widzi brud, smród w jego pokoju nakazuje jej uciekać. Naiwnie wierzy, że pod wpływem miłości mężczyzna się zmieni.. PRL, trudne czasy, pierwsza miłość.. Majka zachodzi w ciąże i szybko biorą ślub. Edek z kochającego partnera w jednej chwili zmienia się w tyrana który w towarzystwie innych potrafi po aktorsku udawać ideał. Majka w końcu po wielu latach zostawia męża ale nie może zapomnieć i wybaczyć Edwardowi wszystkich lat gnębienia psychicznego i poniżania. Nikt z najbliższych nie wiedział, jak wielki małżeński koszmar przeżywa kobieta i jak ją to niszczy psychicznie...
Realistyczne, psychologicznie prawdziwe, mocne studium dręczonej kobiety.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
grzeniuJee Linia koment
Przeczytane:2014-02-13, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2014,Mam,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ali9 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Żona psychopaty Duch z przeszłości
Joanne Harris
Okładka - Żona psychopaty Klucz do wieży
Gilbert Adair
Okładka - Żona psychopaty Marzyciele
Gilbert Adair
Okładka - Żona psychopaty Zachłysnąć się tobą. Najpiękniejsze wiersze i piosenki
Konstanty Ildefons Gałczyński
Okładka - Żona psychopaty Beria. Oprawca bez skazy
Françoise Thom
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów