Życie codzienne mieszkańców ziem polskich we wczesnym średniowieczu

Książka poświęcona jest nie tylko sprawom życia codziennego ludności ziem polskich w okresie VI–XIII w. Autorka opisuje również rodzinę, ród, plemię, aż po okres tworzenia się narodowości polskiej. Omawia rozwój naszych ziem na gruncie gospodarki, spraw społecznych, politycznych i religijnych. Dane dla swoich rozważań czerpie głównie z archeologii, ale nie stroni od analizy przekazów pisanych, uzupełniając obraz społeczeństwa polskiego z czasów wczesnego średniowiecza. Pokazuje także różnice w mentalności, poziomie życia, stosunku do wiary ludzi ówczesnych, odnosząc się, o ile narracja na to pozwala, do zjawisk dnia dzisiejszego. W konkluzji podaje możliwie pełny obraz życia ludzi wczesnego średniowiecza na naszych ziemiach. Tekst wieńczy dodatek o przyjemnościach wczesnego średniowiecza, pokazując życie ówczesne w różnych jego przejawach.

Informacje dodatkowe o Życie codzienne mieszkańców ziem polskich we wczesnym średniowieczu:

Wydawnictwo: Trio
Data wydania: 2010 (data przybliżona)
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-7436-239-9

Kup książkę Życie codzienne mieszkańców ziem polskich we wczesnym średniowieczu

Życie codzienne mieszkańców ziem polskich we wczesnym średniowieczu - opinie o książce