Życie na ziemi. Poradnik dla kosmitów

Zabawny i ironiczny opis relacji społecznych panujących we współczesnym świecie. Symboliczny kosmita jest tu raczej ostrzegany przed życiem na Ziemi, skłonnościami ludzi do manipulowania i wykorzystywania własnego gatunku niż zapraszany do stołu z tradycyjną gościnnością.

A zatem wylądowałeś, drogi Kosmito. jeżeli czułeś, że trudno ci funkcjonować w świecie społecznych norm i wartości, Tak długo będzie tutaj trudno, dopóki nie znajdziesz skutecznych sposobów, Jeśli kiedykolwiek czułeś się wyobcowany, nierozumiany, to sprawdź, jak zrobić atut ze swojej wyjątkowości. które nieoczekiwanie sprawią, że stanie się łatwo.

Książka jest swego rodzaju moralitetem, napisanym językiem metaforycznym, dotyczącym natury ludzkiej i jej pułapek, oraz mechanizmów wpływających na tworzenie osobowości. Uwypuklone są zwłaszcza te mechanizmy, które kształtują indywidualne postawy ludzi, ich satysfakcję lub poczucie wykluczenia i niedostosowania. „Życie na ziemi” obfituje w liczne dialogi, w czasie których poznajemy Kosmitów, postaci barwne i kontrowersyjne, o nietuzinkowych poglądach na rzeczywistość. Książka stanowi swoisty przewodnik/poradnik pozwalający poznawać naturę drugiego człowieka.

Narracja jest skierowana wprost do owego umownego Kosmity [w domyśle czytelnika]. Ten zabieg pozwala odbiorcy utożsamiać się z postaciami wyjątkowymi [Kosmici], usuwa pejoratywne skojarzenia dotyczące wyobcowania, inności oraz bycia outsiderem a ponadto umożliwia zdystansowane przyglądanie się pułapkom natury ludzkiej.

W „Życiu na ziemi” nie pada ani jedno słowo: coaching, lecz każdy rozdział zakończony jest Poradą dla Kosmity lub Wnioskami – które są nie tylko swoistym podsumowaniem danego rozdziału, ale także swego rodzaju źródłem inspiracji. Co jakiś czas na kartach książki pojawia się także Bajka Gonza. Gonzo to jedna z postaci symbolizujących postawę Kosmity i jednocześnie osoba wypowiadająca najbardziej kontrowersyjne sądy na temat natury ludzkiej oraz mechanizmów społecznych. Jego bajki są aluzyjne, inspirujące i metaforyczne – jak to z bajkami dla dorosłych bywa.

Informacje dodatkowe o Życie na ziemi. Poradnik dla kosmitów:

Wydawnictwo: Studio Emka
Data wydania: 2013-11-22
Kategoria: Socjologia, filozofia
ISBN: 978-83-63773-96-0

Kup książkę Życie na ziemi. Poradnik dla kosmitów

Życie na ziemi. Poradnik dla kosmitów - opinie o książce

Coaching na Wyspach Szczęśliwych
Maciej Bennewicz0
Okładka ksiązki - Coaching na Wyspach Szczęśliwych

Co szczęściu przeszkadza? Co szczęściu pomaga? Oto dwa pytania nurtujące autora tej niezwykłej książki. Zaprasza Cię on w podróż ku szczęściu, w której...

Kryzysk
Maciej Bennewicz0
Okładka ksiązki - Kryzysk

Przyjazny poradnik znanego trenera - przewodnika  rozwoju osobistego. Jak w sytuacji kryzysowej znaleźć dobre strony i nowe satysfakcjonujące rozwiązania...