Życie w fast foodzie. Co czeka McCzłowieka

Co czeka McCzłowieka? Porażające statystyki. Czy społeczeństwo tonie w tłuszczu? Śmierć na widelcu. Czym trują nas bary i producenci gotowych posiłków? Dodatek specjalny. Jak manipulują nami tytoniowi giganci? Masz prawo poznać prawdę… Film "Super Size Me" był wyświetlany na całym świecie i otrzymał nominację do Oscara. Jednak w tej książce skandalista Morgan Spurlock wykracza daleko poza atakowanie amerykańskiej świętości, jaką jest hamburger z frytkami. Spurlock rzuca tu światło na ciemną stronę marketingu. Obnaża fakty niewygodne dla lobby przemysłowego Ameryki i podaje je wszystkim, którzy są ich ciekawi. Rozmawia z lekarzami, prawodawcami i ekspertami od marketingu. Pyta ich o wyniki badań, prognozy i osobiste przemyślenia. Pokazuje, jak świat ulega ślepej konsumpcji. Uświadamia, co nas boli w czasach, w których głód towarów i powierzchownych doznań wypiera zdrowy rozsądek. Odpowiada także na niepokojące pytania: Czy konsumpcja na potęgę jest tym, co zadowala społeczeństwo? Czy grozi nam lekomania? Czy moda na papierosy powraca? Czy otyłość i brak ruchu będą plagą pokolenia naszych dzieci? Gdzie kończy się żywność prawdziwa, a zaczyna "syntetyczna"? …i samemu decydować, ile konsumujesz!

Informacje dodatkowe o Życie w fast foodzie. Co czeka McCzłowieka:

Wydawnictwo: Onepress