Życie wirtualnych dzikich to pierwsza na świecie w pełni etnograficzna analiza społeczności stojącej za Wikipedią, największą encyklopedią internetową.

Jak pisze Michael Gorman, były przewodniczący Stowarzyszenia Bibliotek Amerykańskich, profesor zachęcający do korzystania z Wikipedii to intelektualny równoważnik dietetyka zalecającego przejście na stałą dietę składającą się z Big Maców ze wszystkimi dodatkami. Jestem właśnie takim profesorem. Nie tylko popieram korzystanie z Wikipedii, ale wręcz aktywnie zachęcam moich studentów, by edytowali ten projekt i pomagali w jego rozwoju.

z Wprowadzenia

Ta książka otwiera oczy. Umożliwia wyjątkowy wgląd w zamknięty świat aktywistów Wikipedii. Profesor Jemielniak jest mocno zaangażowanym Wikipedystą i jednocześnie międzynarodowym naukowcem z dziedziny zarządzania. To podwójne umocowanie pozwala mu na dotarcie do słabo znanych materiałów, które przedstawia w złożonej, pogłębionej analizie. Rezultaty jego badań są przedstawione w niniejszej książce. Otwiera ona oczy czytelnika na gry o władzę i mechanizmy zarządzania stojące za pozornie chaotyczną, anarchistyczną społecznością otwartej współpracy (). Książka Jemielniaka jest lekturą obowiązkową dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć przyszłość współczesnych organizacji.

Prof. dr hab. Andrzej K. Koźmiński, członek korespondent PAN, profesor Akademii Leona Koźmińskiego

Informacje dodatkowe o Życie wirtualnych dzikich. Netnografia Wikipedii, największego projektu współtworzonego przez ludzi:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2013-04-19
Kategoria: Socjologia, filozofia

Kup książkę Życie wirtualnych dzikich. Netnografia Wikipedii, największego projektu współtworzonego przez ludzi

Życie wirtualnych dzikich. Netnografia Wikipedii, największego projektu współtworzonego przez ludzi - opinie o książce

AI w strategii: rewolucja sztucznej inteligencji w zarządzaniu
Dariusz Jemielniak0
Okładka ksiązki - AI w strategii: rewolucja sztucznej inteligencji w zarządzaniu

Jak AI zmienia biznes i jego otoczenie Dowiedz się, jak wygląda obecnie wykorzystanie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji w zarządzaniu strategicznym...

Praca oparta na wiedzy
Dariusz Jemielniak0
Okładka ksiązki - Praca oparta na wiedzy

Praca w przedsiębiorstwach wiedzy na przykładzie organizacji high-tech. Książka jest pierwszą publikacją opisującą pracę opartą na wiedzy na przykładzie...