Żyj tak, jak chcesz. Jak z sukcesem łączyć pracę z życiem osobistym

Skupiasz się na tym, aby cały czas żyć ,,pełnią" życia. Tylko czy to twoje życie faktycznie jest takie pełne? Czy aby przypadkiem za bardzo się nie rozdrabniasz?

Posłuchaj, co ma ci do powiedzenia Stew Friedman, profesor Wharton School, który doradza liderom z całego świata. Friedman walczy z błędną koncepcją równowagi między pracą a życiem, szukając dla niej bardziej realistycznej, zrównoważonej i sensownej alternatywy. Twierdzi, że przeciwstawianie sobie pracy i życia świadczy o niezrozumieniu jednego z bardzo ważnych aspektów naszego człowieczeństwa, a mianowicie związków i zależności występujących między czterema głównymi sferami naszej egzystencji. Te sfery to życie zawodowe, życie rodzinne, życie społeczne oraz życie prywatne.

Friedman uważa, że aktywności w tych sferach nie należy postrzegać jako wzajemnie wykluczających się, lecz należy dążyć do ich harmonijnej integracji. Na potwierdzenie swoich tez przytacza życiorysy sześciu wyjątkowych osób: byłego dyrektora generalnego Bain & Company oraz współzałożyciela Bridgespan Group, Toma Thierneya, dyrektor operacyjnej i bestsellerowej autorki Sheryl Sandberg, znanej osobistości świata non profit, a zarazem komandosa US Navy SEAL, Erica Greitensa, Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych, Michelle Obamy, piłkarki i eksperta telewizyjnego, Julie Foudy, oraz znanego muzyka Bruce'a Springsteena. Każda z tych wyjątkowych - choć pod wieloma względami również niedoskonałych - postaci posiada zbiór pewnych konkretnych umiejętności, którym zawdzięcza swój autentyzm i innowacyjność.

Książka zawiera dziesiątki ćwiczeń opracowanych na podstawie wyników badań w zakresie psychologii organizacji i dziedzin pokrewnych, które mogą stać się źródłem inspiracji, wiedzy i wniosków, dzięki którym stworzysz sobie takie życie, jakiego faktycznie chcesz.

Informacje dodatkowe o Żyj tak, jak chcesz. Jak z sukcesem łączyć pracę z życiem osobistym:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2016-10-21
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Żyj tak, jak chcesz. Jak z sukcesem łączyć pracę z życiem osobistym

Żyj tak, jak chcesz. Jak z sukcesem łączyć pracę z życiem osobistym - opinie o książce