Opis ksiązki
Kup Teraz

Żywe Trupy. Droga do Woodbury

Ocena ( 5 osób )
4.0
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2013-03-06
Kategoria: Horror
ISBN: 9788363248765
Liczba stron: 320
Dodał/a książkę:MaKo
Plaga zombie zalewa przedmieścia Atlanty. Lilly Caul wraz z przyjaciółmi walczy o przetrwanie, szukając ocalenia w ogrodzonym murem miasteczku Woodbury. Z początku miejsce wydaje się idealnym schronieniem: za jedzenie płaci się pracą, każdy ma dach nad głową, a otaczająca osiedle barykada skutecznie chroni przed atakami zombie. Nad wszystkim sprawuje pieczę tajemniczy Philip Blake, który każe nazywać się Gubernatorem, a mieszkańcy bez protestów poddają się jego słowom. Lilly zaczyna jednak podejrzewać, że w rzeczywistości miasto gnije od środka… Kiedy wraz z grupą rebeliantów zdecydują się wydrzeć władzę ze szponów Gubernatora, droga do Woodbury stanie się autostradą prowadzącą prosto do piekła.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Zaczytanywksiazk plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-18, Na półkach: Przeczytałem,


  
Tytuł: The Walking Dead: Droga do Woodbury (wyd. 2).
Autor: Robert Kirkman & Jay Bonansinga
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 4 marca 2015
Liczba stron: 316

 


Robert Kirkman twórca znanych na cały świat komiksów z serii The Walking Dead.
Jay Bonansinga to jeden z najbardziej pomysłowych twórców thrillerów. Jego powieści Perfect Victim, Shattered, Twisted i Frozen zostały przetłumaczone na 9 języków, a debiutancka The Black Mariah znalazła się w finale nagród im. Brama Stokera. Publikował w takich magazynach jak The Writer, Amazing Stories, Grue, Flesh & Blood, Outre i Cemetery Dance oraz wielu antologiach.
 
Druga część kultowej sagi o zombie.
 
Tak jak w pierwszej części strony są pochłaniane. Język jest lekki, a opisy bardzo szczegółowe, więc nie trzeba się zbytnio wysilać, aby wyobrazić sobie kąsaczy, którzy pożerają ludzi. Nie jest to książka dla osób o słabych nerwach. Znów ostatnie strony były dla mnie najciekawsze i najbardziej kluczowe, ale nie znaczy to, że wcześniej się nudziłem. 
 Na pustkowiu wiatr potrafi nieść każdy dźwięk przez całe mile. 
Lilly Caul wraz z przyjaciółmi walczy z hordami żywych trupów. Trafiają do tajemniczego miasteczka Woodbury, rządzonym silną ręką przez Philipa Blake'a. Gdy poznają jego prawdziwe oblicze, starają się wywołać rebelię. Na początku Woodbury jest idealne: za pracę otrzymuje się jedzenie, wszyscy żyją w zgodzie, każdy ma dach nad głową, ale potem wszystko zaczyna gnić od środka. Czy uda im się pokonać Gubernatora? Czy w mieście zapanuje ład i porządek?
 
Na szczęście autorzy książki postarali się, aby ta część była na wyższym poziomie, niż pierwsza. Do głównych bohaterów zalicza się Philipa Blake'a, który jest specyficzną postacią. Rządny krwi i psychopatyczny bohater na długo zapada w pamięci. Wspaniale kontrastuje z pozostałymi osobami, które wydają się być opanowane. Lilly Caul także odgrywa bardzo ważną rolę. Zaskoczeniem dla mnie było to, że kobieta może być tak odważna i z zimną krwią zabijać potwory, które samym spojrzeniem wywołują odruch wymiotny.
 
Podsumowując, utwór bardzo dobrze skonstruowany, nie ma chwili nudy. Dostajemy kawał dobrej literatury, która nie jest tylko o inwazji zombie, ale w dość oryginalny sposób ukazuje nam relacje damsko-męskie oraz to, że w obliczu zagrożenia jesteśmy w stanie zrobić naprawdę bardzo dużo, aby przeżyć.
 

pajeja88 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,Mam,
Kolejna świetna książka ze świata The Walking Dead. Możliwość obserwacji degeneracji ludzkości i walki poszczególnych jednostek o namiastkę normalności jest naprawdę bezcenna. Polecam nie tylko miłośnikom serii.
sabja plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-17, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki- 2013,Mam,Na półkach,
Książka mocno mnie rozczarowała, być może dlatego że miałam co do niej inne . oczekiwania. Zdecydowanie za dużo w niej trupów a za mało ludzi ;) Nie zabrakne nam takich emocji ja strach, obrzydzenie i przerażenie, jednak trzea uczciwie przyznać że "Narodziny Gubernatora" miały w sobie więcej głębi. Na plus można zdecydowanie dorzucić to, że autorzy świetnie pokazali degeneracje świata, w którym ludze stracili wszelką nadzeję.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
babet Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sadu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Divide Linia koment
Przeczytane:2014-01-12, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
andie696 Linia koment
Przeczytane:2013-09-18, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
TakeItIzzy Linia koment
Przeczytane:2013-09-03, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Dizzy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
moor Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
MaKo Linia koment
Przeczytane:2013-03-25, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2013,Mam,Przeczytane,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów