Żywe Trupy. Droga do Woodbury

Tom 2 cyklu Żywe trupy (powieść)

Plaga zombie zalewa przedmieścia Atlanty. Lilly Caul wraz z przyjaciółmi walczy o przetrwanie, szukając ocalenia w ogrodzonym murem miasteczku Woodbury. Z początku miejsce wydaje się idealnym schronieniem: za jedzenie płaci się pracą, każdy ma dach nad głową, a otaczająca osiedle barykada skutecznie chroni przed atakami zombie. Nad wszystkim sprawuje pieczę tajemniczy Philip Blake, który każe nazywać się Gubernatorem, a mieszkańcy bez protestów poddają się jego słowom. Lilly zaczyna jednak podejrzewać, że w rzeczywistości miasto gnije od środka… Kiedy wraz z grupą rebeliantów zdecydują się wydrzeć władzę ze szponów Gubernatora, droga do Woodbury stanie się autostradą prowadzącą prosto do piekła.

Informacje dodatkowe o Żywe Trupy. Droga do Woodbury:

Żywe Trupy. Droga do Woodbury - opinie o książce

Avatar użytkownika - Zaczytanywksiazk
Zaczytanywksiazk
Przeczytane:2015-04-18, Przeczytałem,

Tytuł: The Walking Dead: Droga do Woodbury (wyd. 2).

Autor: Robert Kirkman & Jay Bonansinga

Wydawnictwo: Sine Qua Non

Data wydania: 4 marca 2015

Robert Kirkman twórca znanych na cały świat komiksów z serii The Walking Dead.

Jay Bonansinga to jeden z najbardziej pomysłowych twórców thrillerów. Jego powieści Perfect Victim, Shattered, Twisted i Frozen zostały przetłumaczone na 9 języków, a debiutancka The Black Mariah znalazła się w finale nagród im. Brama Stokera. Publikował w takich magazynach jak The Writer, Amazing Stories, Grue, Flesh & Blood, Outre i Cemetery Dance oraz wielu antologiach.

Druga część kultowej sagi o zombie.

Tak jak w pierwszej części strony są pochłaniane. Język jest lekki, a opisy bardzo szczegółowe, więc nie trzeba się zbytnio wysilać, aby wyobrazić sobie kąsaczy, którzy pożerają ludzi. Nie jest to książka dla osób o słabych nerwach. Znów ostatnie strony były dla mnie najciekawsze i najbardziej kluczowe, ale nie znaczy to, że wcześniej się nudziłem.

Na pustkowiu wiatr potrafi nieść każdy dźwięk przez całe mile.

Lilly Caul wraz z przyjaciółmi walczy z hordami żywych trupów. Trafiają do tajemniczego miasteczka Woodbury, rządzonym silną ręką przez Philipa Blake'a. Gdy poznają jego prawdziwe oblicze, starają się wywołać rebelię. Na początku Woodbury jest idealne: za pracę otrzymuje się jedzenie, wszyscy żyją w zgodzie, każdy ma dach nad głową, ale potem wszystko zaczyna gnić od środka. Czy uda im się pokonać Gubernatora? Czy w mieście zapanuje ład i porządek?

Na szczęście autorzy książki postarali się, aby ta część była na wyższym poziomie, niż pierwsza. Do głównych bohaterów zalicza się Philipa Blake'a, który jest specyficzną postacią. Rządny krwi i psychopatyczny bohater na długo zapada w pamięci. Wspaniale kontrastuje z pozostałymi osobami, które wydają się być opanowane. Lilly Caul także odgrywa bardzo ważną rolę. Zaskoczeniem dla mnie było to, że kobieta może być tak odważna i z zimną krwią zabijać potwory, które samym spojrzeniem wywołują odruch wymiotny.

Podsumowując, utwór bardzo dobrze skonstruowany, nie ma chwili nudy. Dostajemy kawał dobrej literatury, która nie jest tylko o inwazji zombie, ale w dość oryginalny sposób ukazuje nam relacje damsko-męskie oraz to, że w obliczu zagrożenia jesteśmy w stanie zrobić naprawdę bardzo dużo, aby przeżyć.

Avatar użytkownika - pajeja88
pajeja88
Przeczytane:2014-03-20, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Kolejna świetna książka ze świata The Walking Dead. Możliwość obserwacji degeneracji ludzkości i walki poszczególnych jednostek o namiastkę normalności jest naprawdę bezcenna. Polecam nie tylko miłośnikom serii.
Avatar użytkownika - sabja
sabja
Przeczytane:2013-05-17, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki- 2013, Mam, Na półkach,
Książka mocno mnie rozczarowała, być może dlatego że miałam co do niej inne . oczekiwania. Zdecydowanie za dużo w niej trupów a za mało ludzi ;) Nie zabrakne nam takich emocji ja strach, obrzydzenie i przerażenie, jednak trzea uczciwie przyznać że "Narodziny Gubernatora" miały w sobie więcej głębi. Na plus można zdecydowanie dorzucić to, że autorzy świetnie pokazali degeneracje świata, w którym ludze stracili wszelką nadzeję.
Avatar użytkownika - Divide
TakeItIzzy
Przeczytane:2013-09-03, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - MaKo
MaKo
Przeczytane:2013-03-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2013, Mam, Przeczytane,
Żywe Trupy. Narodziny Gubernatora
Robert Kirkman, Jay Bonansinga0
Okładka ksiązki - Żywe Trupy. Narodziny Gubernatora

Na początku był przełomowy i świetnie oceniany komiks Potem pojawił się rewelacyjny serial Aż w końcu przyszedł czas na pierwszą z serii powieści opowiadających...

Żywe Trupy. Upadek Gubernatora część 2
Robert Kirkman, Jay Bonansinga0
Okładka ksiązki - Żywe Trupy. Upadek Gubernatora część 2

Imperium Philipa Blake’a chwieje się w posadach. Fundamenty kruszeją, fasady pokrywają się pęknięciami, a z mozołem wznoszone mury rozpadają się...