A właśnie że tak!

Ciepła historia o tym, że nigdy nie jest za późno, by zmienić swoje życie. Dowcipna i wzruszająca, ciepła i ironiczna, kpiarska i sentymentalna, a nade wszystko krzepiąca - taka jest książka "A właśnie że tak!". To powieść o spełnianiu marzeń, życiu na przekór obowiązującym schematom, dążeniu do celu, nie zawsze łatwych wyborach oraz o tym, że wbrew pozorom nigdy nie jest za późno. Na nic! Alina, Irena, Jolka i Klara wiodą życie odmienne od tego, o jakim marzyły. Żona, wdowa, panna, rozwódka wchodzą w narzucone im przez społeczeństwo role i stereotypy. Ale jak długo można robić to, na co nie ma się najmniejszej nawet ochoty? Wybór wydaje się prosty: żyć jak wszyscy albo żyć po swojemu. Łatwo podjąć decyzję, trudniej ją zrealizować. Najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku, lecz nikt nie powiedział, że trzeba będzie iść pod górkę. W dodatku całkiem stromą... Justyna Szymańska (ur. 1978) Dziennikarka, tekściarka, autorka powieści. Interesuje się legendą i twórczością Agnieszki Osieckiej, historią kabaretu literackiego oraz medycyną niekonwencjonalną. Pasjonuje ją sztuka manualna. "A właśnie że tak!" jest jej trzecią książką.

Informacje dodatkowe o A właśnie że tak! :

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d

Kup książkę A właśnie że tak!

A właśnie że tak! - opinie o książce

"A właśnie, że tak" to druga po "Grze o miłość" książka Justyny Szymańskiej, jaką przeczytałam. Jak i poprzednia ta również opowiada o kobietach z różnych pokoleń. I podobnie jak w tamtej najbardziej odważną jest najstarsza z nich. To ona potrafi się w pełni cieszyć życiem i próbuje tym zarazić młodsze dziewczyny, motywując je do działania. Okazuje się, że warto marzyć i nie rezygnować z tych marzeń, a gdy nadarzy się okazja, by coś w swoim życiu zmienić - nie bać się tych zmian, bez względu na wiek i stan, tylko odważnie wychodzić im naprzeciw. A wtedy, gdy my stajemy się szczęśliwi, to i wszystko wokół nabiera innych wymiarów.

"A właśnie, że tak" to ciepła opowieść o perypetiach życiowych, o niespełnionych marzeniach i wynikających z tego zgorzknienia, które dopada nas na różnych etapach życia i bez względu na wiek. O stagnacji, którą ciężko przełamać. Ale przede wszystkim o tym, że to od nas zależy jak żyjemy, czy się poddajemy i wiecznie narzekamy, czy jednak staramy się o siebie zawalczyć nawet z najbliższymi, którzy w zasadzie nie mają wyjścia....muszą postarać się zaakceptować nowe i zobaczyć w nas nie przedmioty, a osoby.

Autorka swych bohaterek i ich perypetii nie traktuje lekko, ale jednak z pewną dozą humoru, co sprawia, że jest to lektura nieskomplikowana, w trakcie której kibicuje się z sympatią każdej z bohaterek :
- Alinie, która wreszcie da - poprzez catering - upust swemu kulinarnemu zacięciu i postanowi wyjechać, mimo niezadowolenia męża, do sanatorium;
- Jolce, która zacznie się realizować jako fotograf , ponadto zrozumie kto jest ważny w jej życiu,
- Irenie, która pojmie, że w jej wieku jeszcze można ułożyć sobie życie, że to żaden wstyd nie pozostać wieczną wdową,
- Klarze, która w końcu zrozumie, że mąż nigdy do niej nie wróci i że traci tylko czas, próbując nakłonić go do powrotu.

"A właśnie, że tak" czytało mi się bardzo dobrze, bo to lekka i przyjemna lektura. Lubię dobrze napisane książki, których czytanie nie tylko odpręża lecz również zaraża optymizmem, którego tak nam brakuje.

Historie kobiet, które odkrywają (nieraz wbrew sobie), że tak naprawdę swoje monotonne lub nieszczęśliwe życie można zmienić. Nie zawsze są to zmiany wielkie, nie zawsze też wychodzi tak jak chcieliśmy, ale każda próba wyjścia naprzeciw nowemu podbudowuje nasze ego i staje się siłą napędową. Pisana lekkim, prostym i zabawnym językiem powieść idealna do poczytania w wolne popołudnie.
Avatar użytkownika - oklaskim
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 4, Przeczytałam,
Nie ma innej opcji
Justyna Szymańska 0
Okładka ksiązki - Nie ma innej opcji

Kto powiedział, że wiek nas ogranicza i nie można wywrócić swojego życia do góry nogami w każdym jego momencie? Kto powiedział, że lepiej trzymać się stałej...

Miłosna szarlotka
Justyna Szymańska0
Okładka ksiązki - Miłosna szarlotka

\"Miłosna szarlotka\" to zabawna książka, której lektura pozwoli z przymrużeniem oka spojrzeć na problemy stojące przed przyszłymi małżonkami. To obowiązkowa...