Okładka - Access. Programowanie w VBA

Data wydania: 2005
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 83-7361-807-4
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Wykorzystaj całą moc Accessa Poznaj środowisko VBA Naucz się wykorzystywać możliwości Accessa w VBA Stwórz wydajne i szybkie aplikacje MS Access jest jednym z najczęściej wykorzystywanych systemów zarządzania bazami danych. Jest łatwy w obsłudze, posiada spore możliwości i nie wymaga poznawania złożonych języków manipulacji danymi. Czasem jednak jego podstawowe możliwości nie wystarczają do realizacji niektórych zadań. W takich sytuacjach należy sięgnąć po VBA (Visual Basic for Applications), czyli narzędzie programistyczne pozwalające na tworzenie "aplikacji dla aplikacji" -- programów integrujących się z Accessem i wykorzystujących jego funkcje, ale w sposób dokładnie taki, jaki jest potrzebny w określonym przypadku. Książka "Access. Programowanie w VBA" opisuje zasady programowania w Accessie z wykorzystaniem VBA. Przedstawia zasady projektowania aplikacji i pracy ze środowiskiem programistycznym VBA, korzystania z elementów i funkcji Accessa oraz tworzenia formularzy i raportów. Znajdziesz w niej także bardziej zaawansowane techniki -- tworzenie aplikacji klient-serwer, mechanizmy wymiany danych pomiędzy aplikacjami pakietu MS Office oraz łączenie Accessa z SQL Serverem. Projektowanie aplikacji Dostosowanie Accessa do własnych potrzeb Środowisko programistyczne VBA oraz język Visual Basic for Applications Tworzenie formularzy, raportów, menu i pasków narzędziowych Bezpieczeństwo baz danych Aplikacje WWW i zastosowanie języka XML Tworzenie aplikacji wielodostępnych Jeśli nie wystarczają Ci standardowe możliwości Accessa, sięgnij po VBA -- w ten sposób wykorzystasz prawdziwe bogactwo Accessa.
ot Linia koment