Acta Universitatis Nicolai Copernici Filologia polska LX

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
Data wydania: 2004
Kategoria: Edukacyjne
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Patrycja Potoniec - "'Liber generationis plebeanorum' Waleriana Nekandy Trepki w kontekście piśmiennictwa XVI-XVII wieku (zarys problematyki)"; Ewa Owczarz - "'Powieści mistyczne' Ludwika Sztyrmera"; Rafał Moczkodan - "Działalność translatorska Michała Chmielowca"; Monika Brzóstowicz-Klajn - "Tolkienowska wyobraźnia przeciw XX-wiecznym doświadczeniom wojny"; Radosław Sioma - "O tzw. przezroczystości semantycznej poezji Zbigniewa Herberta. Uwagi na temat stanu badań"; Marcin Wołk - "'Zakochać się bezpiecznie' ('Moniza Clavier' Sławomira Mrożka)"; Elżbieta Hanuszewska - "Konwencja autobiografizmu w powieściach kryminalnych Joanny Chmielewskiej"; Aleksander Główczewski - "Komizm w komunikacji literackiej"; Luiza Dargiewicz - "Gatunkowosć tekstów z działu 'Kawały i anegdoty' polskiej systematyki prozy ludowej"; Agnieszka Zióikowska - "Poetyka i stylistyka polskiej wyliczanki ludowej"; Maciej Wróblewski - "Wybrane problemy genologiczne w XIX-wiecznych podręcznikach szkolnych do nauki teorii literatury".
ot Linia koment
andr Linia koment