Opis ksiązki
Kup Teraz

ActionScript 3.0. Szybki start

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2009-09-10
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 978-83-246-2164-4
Liczba stron: 336
Dodał/a książkę:andrzej0791
Wykorzystaj możliwości Flasha i ActionScript!

Jak rozpocząć przygodę z ActionScript 3.0? Jak kontrolować oś czasu? Jak wykorzystać zasoby zewnętrzne? ActionScript jest obiektowym językiem programowania, wykorzystywanym w Adobe Flash. Obecnie stosowana składnia tego języka pojawiła się po raz pierwszy we Flashu 5. ActionScript pozwala na sterowanie aplikacją oraz animacją, a jego możliwości mogą zaskoczyć niejednego programistę. To dzięki niemu stworzysz jeszcze bardziej interaktywne i atrakcyjne strony WWW!

Książka ta pozwoli Ci błyskawicznie opanować podstawy pracy z ActionScript, a po jej przeczytaniu stworzenie aplikacji na platformie Flash nie powinno stanowić dla Ciebie żadnego problemu. Dzięki niej poznasz składnię ActionScript 3.0, sposób wykorzystania zmiennych, właściwości oraz funkcji i metod. Nauczysz się pracować z obiektami wyświetlania oraz reagować na zdarzenia. Ponadto dowiesz się, jak kontrolować oś czasu, a także używać pól tekstowych oraz klas Math i Date. "ActionScript 3.0. Szybki start" jest obowiązkową pozycją dla wszystkich osób chcących rozpocząć przygodę z ActionScript 3.0!

Składnia ActionScript 3.0 Zmienne, właściwości, funkcje i metody Praca z klasami i obiektami Reagowanie na zdarzenia Kontrolowanie osi czasu Operacje na łańcuchach znaków Używanie pól tekstowych Zastosowanie klas Math i Date Instrukcje warunkowe oraz iteracje i powtórzenia Komunikacja zewnętrzna z wykorzystaniem protokołu HTTP Wykorzystanie zasobów zewnętrznych Dynamiczne sterowanie animacją Praca z wideo i dźwiękiem Opanuj możliwości ActionScript szybko i przyjemnie!
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ot Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów