Opis ksiązki
Kup Teraz

ADHD u dorosłych. Poradnik - jak z tym żyć

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2007
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7318-933-1
Liczba stron: 284
Dodał/a książkę:hania
Recenzja -  ADHD u dorosłych. Poradnik - jak z tym żyć
Czy często jesteś nieskoncentrowany lub zamyślony? Czy działasz bez namysłu lub przeciwnie - jesteś zbyt powolny? Czy łatwo wybuchasz? Czy masz problemy z utrzymaniem porządku i organizacją czasu? Objawy te mogą wskazywać na obecność ADHD, czyli zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem koncentracji uwagi. Książka podpowie Ci, jak możesz poradzić sobie z tymi problemami - pracując nad sobą - korzystając z pomocy bliskiej osoby lub fachowego terapeuty - stosując środki farmakologiczne Sabine Bernau - jest psychologiem prowadzącym od lat terapię dorosłych chorych na ADHD, a także matką trójki dorosłych dzieci dotkniętych tym schorzeniem. Dzięki temu, że przeprowadza wnikliwą analizę wielu aspektów choroby i przedstawia szeroką gamę środków zaradczych, z wyraźną sympatią dla osób cierpiących na ADHD, poradnik może być cenną pomocą dla chorych, dla ich bliskich i dla terapeutów. Zespół nadpobudliwości ruchowej z deficytem uwagi, czyli ADHD, to zaburzenie dobrze dzisiaj znane, a dotknięte nim dzieci mogą liczyć na zrozumienie rodziców i nauczycieli. Ale nadpobudliwe dzieci dorastają, studiują, pracują, zakładają rodziny, a ich problem często nie znika, tymczasem w dorosłym życiu na ogół nie można liczyć na wyrozumiałość. Szacuje się, że 2-6% dorosłej populacji cierpi na tego rodzaju zaburzenia. Czy w aroganckiej sprzedawczyni, niesumiennym studencie, niezorganizowanym koledze z pracy dostrzegam osobę chorą? A może to właśnie ja jestem taką osobą, uciążliwą dla otoczenia, ale przede wszystkim nieradzącą sobie z samą sobą, nieakceptującą siebie i cierpiącą? Osoby dotknięte tym zaburzeniem często nie wiedzą, że mogą się poddać terapii. Jeśli nawet ADHD nie uda się wyeliminować, można nauczyć się z nim żyć. Można pracować nad sobą, skorzystać z fachowej pomocy psychologa, leczyć się farmakologicznie. Jak pisze Sabine Bernau, pierwszym krokiem w terapii powinno być przywrócenie choremu nadziei, uświadomienie, że ADHD nie jest przekleństwem. Ta książka wielu ludziom przywróci nadzieję. (od redaktora)
Recenzja
mrowka Linia koment
Na półkach:

ADHD u dzieci to zjawisko, o którym w ostatnich latach mówiło się dość sporo. O ile jednak nadpobudliwe zachowania maluchów zostały przez społeczeństwo zaakceptowane, o tyle podobne problemy dorosłych wciąż jeszcze należą do sfery tabu. Sytuację ma zmienić książka Sabine Bernau „ADHD u dorosłych. Poradnik – jak z tym żyć”.

 

Szczegółowe badania nad ADHD w przypadku autorki wynikały z konieczności: musiała ona zapoznawać się z literaturą przedmiotu, by odkryć, jak pomóc własnym dzieciom

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
moonraavi Linia koment
Przeczytane:2016-07-19, Na półkach: Przeczytałem,
ot Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka -  ADHD u dorosłych. Poradnik - jak z tym żyć Bezimienni
Mirosława Kareta
Okładka -  ADHD u dorosłych. Poradnik - jak z tym żyć Pierwszy Murzyn RP. Brian Scott o Polsce, mediach i polityce
Brian Scott, Maria Mazurek
Okładka -  ADHD u dorosłych. Poradnik - jak z tym żyć Przewodnik po kognitywistyce
Redakcja Józef Bremer SJ
Okładka -  ADHD u dorosłych. Poradnik - jak z tym żyć Piękno zbawi świat?
Jan Paweł Strumiłowski OCist
Okładka -  ADHD u dorosłych. Poradnik - jak z tym żyć Idol i dystans
Jean-Luc Marion
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów