Adrian Mole lat 13 i 3/4. Sekretny dziennik

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2006
ISBN: 83-7414-243-X
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Męki dojrzewania nigdy jeszcze nie były tak bolesne - i tak zabawne - jak w słynnym sekretnym dzienniku Adriana. Uporczywe pryszcze i kryzys małżeński rodziców, porażki na polu literatury i drwiny kumpli ze szkoły - gdyby nie kłody rzucane pod nogi przez okrutny świat, geniusz Adriana, niedocenianego intelektualisty i poety, z pewnością rozbłysnąłby pełnym blaskiem. Może dostrzeże go chociaż Pandora? Sekretny dziennik, wydany po raz pierwszy w 1982 roku, to pierwsza część cyklu o największym fajtłapie wszech czasów, który błyskawicznie podbił serca czytelników w Wielkiej Brytanii, a potem na całym świecie. Z równie gorącym przyjęciem spotkały się kolejne tomy - Bolesne dojrzewanie Adriana Mole`a, Szczere wyznania.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach: Czytam regularnie w 2014 roku,Mam,
Pierwsza książka na mojej nowej półce ,to książka o przygodach kultowego już nastolatka-Adriana Mole.I choć sama dawno nie jestem już nastolatką,to poczułam się właśnie jak nastolatka,czytając tę książkę. Adrian Mole lat 13 i 3/4. Sekretny dziennik to rok z życia Adriana,napisane w formie pamiętnika.Lata mijają,a nastolatki mają wciąż te same na ogół problemy-kwestie urody,dojrzewania,pierwsza miłość,szkolne problemy.I takimi właśnie bolączkami,dzieli się z nami Adrian.A robi to w charakterystyczny dla siebie sposób-z poczuciem humoru i dystansem do siebie. Przez co czytelnik uśmiecha się przewracając i czytając kolejne strony tej książki.Warto przeczytać też z jeszcze jednego powodu tę książkę-autorka Townsend Sue niedawno zmarła -można uczcić jej pamięć w ten sposób.
palabum plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
ulubiona :)
tymbarkowax3 plusminus Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Książka jest świetna, naprawdę. Kupując ją nie byłam do końca przekonana czy aby na pewno będzie ciekawa, czy mnie zainteresuje, jednak bardzo miło mnie zaskoczyła. Historia Adriana jest dość skomplikowana, książka lekka, przyjemna, w wielu momentach zabawna, ale również pouczająca. :)
Polecam.
ot Linia koment