Adwokat

Na procesie Jezusa z Nazaretu Teofil, błyskotliwy młody asesor pochodzący z wyższych sfer Rzymu, stoi za Poncjuszem Piłatem i podszeptuje mu, by zaproponował uwolnienie Barabasza. Ta strategia obraca się przeciwko podsądnemu.

Teofil na zawsze zapamiętuje widok niewinnego człowieka, niesprawiedliwie skazanego na mękę najgorszej z możliwych kar śmierci – ukrzyżowania. Gdy Teofil wraca do Rzymu, musi się sprawdzić jako jeden z prawników Cesarstwa Rzymskiego. Przetrzymuje niebezpieczne knowania, procesy o zdradę i podjętą przez okrutnego tyrana próbę pogrążenia kobiety, którą kocha. Te wydarzenia pozostawiają jednak zmazę zarówno na imperium, jak i na niespokojnej duszy Teofila. W końcu musi się zmierzyć z najbardziej osławionym z cezarów, niepoczytalnym Neronem, broniąc przed nim Pawła z Tarsu. Czy Teofil będzie umiał przeprowadzić obronę i uchronić przed egzekucją kolejnego niewinnego człowieka?

Powieść osadzona w realiach historycznych, seria „Na osi czasu”.

RANDY SINGER to cieszący się uznaniem krytyków, nagradzany autor i wytrawny adwokat. Wraz z Johnem Grishamem oraz Michaelem Connely był finalistą inauguracyjnej Nagrody Harper Lee za powieść prawniczą, sponsorowanej przez wydział prawny Uniwersytet Alabama oraz „ABA Journal”. Randy i jego żona Rhonda mają dwoje dorosłych dzieci i mieszkają w Virginia Beach.

Informacje dodatkowe o Adwokat:

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2016-05-09
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Adwokat

Zło, które czynią ludzie, żyje dłużej niż oni sami.

Adwokat - opinie o książce

Avatar użytkownika - paulina_89
paulina_89
Przeczytane:2020-04-18, Ocena: 5, Przeczytałam,

Biblia zawiera taką ilość wątków, historii i osób, że zapewne nie można ich dokładnie policzyć. A jeszcze większa ilość osób pojawia się w niej bezimiennie, często w tłumie, przypadkowo. Ale możemy przypuszczać, że nawet takie przypadkowe spotkania z biblijnymi postaciami – prorokami, apostołami czy Jezusem mogły odmienić bieg czyjegoś życia.

Te nieopisane, nieznane bliżej postacie można łatwo wyciągnąć z cienia i tknąć w nie życie, czyniąc z nich postaci pierwszoplanowe. Tak właśnie uczynił Randy Signer. Postawił opisać historię rzymskiego adwokata Teofila, który po ukończeniu nauk u Seneki i zdobyciu zawodu otrzymał posadę asesora Poncjusza Piłata. Oczywiście jako jego prawnik i doradca będzie obecny na procesie Jezusa z Nazaretu. Jaką odegrał w nim rolę? Czego nauczyła go ta sprawa? Oczywiście nie wyjawię. Teofil wrócił do Rzymu, aby tam konstytuować swoją praktykę a także obserwować jak kolejni cesarze niszczą Imperium, bawiąc się, trwoniąc pieniądze i mając za nic wartości i ideały.

Moim zdaniem to ciekawa powieść, napisana z dużą precyzją i dbaniem o szczegóły, opisy miejsc, wydarzeń są na tyle realistyczne, że czujemy się uczestnikami przedstawionych wydarzeń. Wartka akcja sprawia, że 480 stron nie wydaje się być przesadną ilością. A zakończenie, no cóż… na długo zostaje w pamięci.

Muszę jeszcze przyznać, że wyżej opisanej książki nie czytałam... ;) Naprawdę. Wysłuchałam jej w formie audiobooka, czytanego przez Krzysztofa Gosztyłę i był to wspaniale spędzony czas. Nie wątpię jednak, że przeczytanie samemu tej powieści jest równie wartością rozrywką.