Agata na tropie. Korona z Wenecji

W Wenecji skradziono koronę dożów, ale dzielni Finderowie depczą złodziejom po piętach...

Agata i Larry Finderowie poszukują zabytkowej złotej korony dożów, pochodzącej z czasów, gdy Wenecja była u szczytu potęgi. Cenna korona została skradziona podczas słynnego karnawału weneckiego. Wśród ukrytych za tradycyjnymi maskami dekadenckich arystokratów Finderowie prowadzą swoje pierwsze śledztwo we Włoszech

Informacje dodatkowe o Agata na tropie. Korona z Wenecji:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2015-06-03
ISBN: 9788328019522

Kup książkę Agata na tropie. Korona z Wenecji

Agata na tropie. Korona z Wenecji - opinie o książce

Agata jest dwunastolatką, która wraz z kamerdynerem Kentem oraz kotem Watsonem mieszka w Finder House w Londynie. Marzy o pisaniu kryminałów. Jej rodzice bywają w domu rzadko, gdyż ciągle podróżują. Dlatego bystra i inteligentna dziewczynka znajduje sobie ciekawe zajęcia: katalogowanie książek, sprzątanie pomieszczeń lub rozwiązywanie zagadek z kuzynem Larrym - leniwym studentem prestiżowej szkoły dla detektywów Eye.

Wielbiciel pizzy i internetowych gier, czternastoletni Larry cieszy się z odwołanej lekcji fizjonomiki kryminalnej, jednak nie dany mu jest spokój. Czeka na niego kolejna misja! Któż nie chciałby udać się w lutym do Wenecji?! To właśnie wtedy odbywa się karnawał.

Jak zawsze z młodym detektywem podróżują kuzynka Agata, bardzo rezolutna dziewczynka, kamerdyner oraz kot. Sprzątanie sali kolonialnej musi poczekać - Agata ma nowe wyzwanie! Podczas kolacji u Alfreda Modiglianiego, na której obecnych było trzech mężczyzn, głównie przedstawicieli wyższych sfer, zaginęła korona doży. Towarzystwo ubezpieczeniowe nie chce wypłacić odszkodowania i zwróciło się o pomoc do Eye International. Czy dzieciaki odkryją prawdę? Kto ukradł koronę? Co ukrywają obecni na spotkaniu u Alfreda? Jaki udział w sprawie będzie miał kuzyn detektywów - gondolier Marco?

Cudnie było powrócić do Wenecji, w której kiedyś byłam... Znajdziecie tutaj gondolowe pościgi, podejrzane paczki a w nagrodę - zwiedzanie oraz informacje o historii tego miasta, wyjaśnienia kim był doża. Finał zaskakujący i zupełnie jak u Poirota - rozwiązanie wobec wszystkich zainteresowanych. Świetna zagadka.

Książki z tej serii są mocno podrasowane jeśli chodzi o umiejętności nieletnich bohaterów, sporo potrafią, robią co tylko chcą, podróżują bez koniecznej obecności rodzica, ale... przecież to tylko dobra książka, prawda? :)
Wzbogacona poprzez ilustracje, mapę z miejscami, gdzie zamieszkują krewni Agaty oraz na samym końcu: listą, którą można uzupełnić nazwiskami podejrzanych; miejscem na notatki detektywa oraz portret podejrzanego - ciekawe rozwiązanie (choć nie dotyczy książek z biblioteki).
Czcionka czy długość rozdziałów zostały dostosowane do małego czytelnika. Moja córa też jest zachwycona!

Agata na tropie. Miecz króla Szkocji
Sir Steve Stevenson0
Okładka ksiązki - Agata na tropie. Miecz króla Szkocji

Agata to dziewczynka obdarzona niezwykłą pamięcią i intuicją, która marzy o pisaniu książek detektywistycznych. Podróżuje po świecie, aby rozwiązywać najbardziej...

Agata na tropie - Zagadka faraona
Sir Steve Stevenson0
Okładka ksiązki - Agata na tropie - Zagadka faraona

Agata to obdarzona niezwykłą pamiecią dziewczynka, która marzy o pisaniu książek detektywistycznych. Podrózuje po świecie, aby rozwiązywac...

Forget Me Not
Julie Soto