Ajurweda. Jak dbać o siebie i być zdrowym

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Virgo
Data wydania: 2014-11-20
ISBN: 978-83-62842-14-8
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Ajurweda. Jak dbać o siebie i być zdrowym
Ajurweda pokazuje jak osiągnąć i utrzymać pełnię zdrowia za pomocą diety i stylu życia. Wielu szuka pomocy w nowoczesnej medycynie, która ma do zaoferowania całą gamę tabletek i często nie dociera do źródła choroby. Alternatywą dla tych rozwiązań jest powrót do naturalnych metod leczenia - najstarszą z nich i przez wieki sprawdzoną jest właśnie ajurweda - najstarszy holistyczny system medyczny. Książka dr. Partapa Chauhana to cenny podręcznik dla wszystkich osób poszukujących naturalnych sposobów dbania o zdrowie. Autor omawia podstawowe koncepcje i terminy ajurwedy, podaje też praktyczne przepisy na domowe lekarstwa.

Dzięki tej książce:
- sprawdzisz, jakim typem konstytucji jesteś
- poznasz najlepszą dla siebie dietę
- rozpoczniesz oczyszczanie z toksyn naturalnymi, bezpiecznymi sposobami
- nauczysz się wzmacniać swoją odporność
- odkryjesz naturalne sposoby regeneracji, dzięki którym odzyskasz witalność, energię i wewnętrzny spokój

Dr Partap Chauhan popularyzuje ajurwedę na świecie od 1992 roku, prowadził konsultacje, warsztaty i wykłady w ponad 50 krajach. Jest jednym z najbardziej podróżujących ajurwedyjskich lekarzy. W Indiach jest bardzo znany - jego programy telewizyjne o zdrowiu, są nadawane na głównych kanałach telewizji indyjskiej, ogląda je ponad 20 milionów ludzi.

Jest laureatem wielu prestiżowych nagród krajowych i międzynarodowych. Jego projekt telemedycyny, TeleDoc, przyniósł mu w 2003 r. nagrodę ONZ.

Otrzymał również nagrodę dla najlepszego Lekarza Ayurwedyjskiego od Prezydenta Indii.
Recenzja
redaktor Linia koment
Na półkach:

Powrót do natury i korzystanie z jej zasobów wydaje się we współczesnym świecie jednym z najlepszych sposobów dbania o zdrowie i dobre samopoczucie. Współczesny człowiek coraz częściej szuka ucieczki od zabieganego, pełnego napięć i stresu trybu życia. Naturalne sposoby dbania o zdrowie – wegetariańska czy wegańska dieta i ćwiczenia jogi – stają się coraz bardziej popularne, a wraz z popularnością rośnie oferta poradników czy publikacji, pomagających poszerzyć własną wiedzę na ich temat

agea Linia koment
ada22 Linia koment