OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Akademia Dobra i Zła. Długo i Szczęśliwie

Ocena ( 3 osoby )
5.3
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2016-01-19
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788376863207
Liczba stron: 620
Dodał/a książkę:Barbarra
Zapierający dech w piersiach finał bestsellerowej trylogii Akademia Dobra i Zła, w którym to, co stare, staje się nowe, a Sofia i Agata muszą walczyć z przeszłością i teraźniejszością, by znaleźć najlepsze zakończenie swojej baśni. Sofia i Agata, dawniej najlepsze przyjaciółki, sądziły, że zakończenie ich baśni zostało przypieczętowane, gdy ich drogi się rozeszły. Teraz jednak, gdy dziewczęta zostały rozdzielone, Zło zatriumfowało, a Dobro znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Czyżby Opowieść o Sofii i Agacie miała zostać napisana na nowo, podobnie jak inne baśnie? Agata i Sofia muszą współpracować, by ocalić to, na czym im zależy, ale czy nie okaże się to zbyt trudne? Czy zdołają ponownie się zaprzyjaźnić? I czy nowe zakończenie będzie ostatecznym Długo i Szczęśliwie, do którego obie dążą? W niezwykłej opowieści Somana Chainaniego, zamykającej jego niesamowitą trylogię, znajdziecie przygody, humor, romans i jeszcze więcej zaskakujących zwrotów akcji niż do tej pory.
szara_linia
Opinie
Opinia została usunięta.
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Simi_48 plusminus Linia koment

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, w maleńkim miasteczku żyły sobie dwie dziewczynki. Jedna piękna i dobra, druga brzydka i zła. Różniły się od siebie wszystkim, ale nie przeszkadzało im to w przyjaźni, którą nawiązały. Zostały zabrane do Akademii Dobra i Zła. Tylko że zaszła pomyłka. Sofia trafiła do Zła, a Agata do Dobra. Dziewczynki zaczęły się od siebie coraz bardziej oddalać. Pomiędzy nie wszedł przystojny książę Tedros i poróżnił przyjaciółki. Czytelniczki miały już dwa zakończenia swojej baśni. Najpierw dobra księżniczka Agata wybrała złą czarownicę Sofię i podzieliła chłopców i dziewczęta. W szkole zapanował chaos i tylko dziewczęta mogły to zmienić. Za drugim razem Agata wybrała Tedrosa, a Sofia ożywiła Złego Dyrektora swoim pocałunkiem. Właśnie w ten sposób najlepsze przyjaciółki stały się zaciekłymi wrogami. Teraz nadszedł przeraźliwy czas baśni. Zło powróciło i zmienia stare baśnie. Akademia Dobra i Zła zniknęła. Zostało samo Zło. Agata i Tedros mają parę tygodni, by przekonać Sofię do zniszczenia pierścienia Dyrektora i uratowania puszczy. Dziewczynki dostały nową szansę na dokończenie swojej baśni. Pytanie, jak się ona zakończy. Przychodzę dziś do Was z recenzją ostatniego tomu trylogii o Agacie i Sofii pt. ,,Akademia Dobra i Zła. Długo i Szczęśliwie". Zapraszam do zapoznania się z nią.,,Każda baśń musi się zakończyć."


Zapierający dech w piersiach finał bestsellerowej trylogii Akademia Dobra i Zła, w którym to, co stare, staje się nowe, a Sofia i Agata muszą walczyć z przeszłością i teraźniejszością, by znaleźć najlepsze zakończenie swojej baśni. Sofia i Agata, dawniej najlepsze przyjaciółki, sądziły, że zakończenie ich baśni zostało przypieczętowane, gdy ich drogi się rozeszły. Teraz, jednak gdy dziewczęta zostały rozdzielone, Zło zatriumfowało, a Dobro znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Czyżby Opowieść o Sofii i Agacie miała zostać napisana na nowo, podobnie jak inne baśnie? Agata i Sofia muszą współpracować, by ocalić to, na czym im zależy, ale czy nie okaże się to zbyt trudne? Czy zdołają ponownie się zaprzyjaźnić? I czy nowe zakończenie będzie ostatecznym Długo i Szczęśliwie, do którego obie dążą? W niezwykłej opowieści Somana Chainani'ego, zamykającej jego niesamowitą trylogię, znajdziecie przygody, humor, romans i jeszcze więcej zaskakujących zwrotów akcji niż do tej pory.,,Im bardziej ścigasz światło, tym więcej ciemności znajdujesz."
,,Akademia Dobra i Zła. Długo i Szczęśliwie" to ostatni tom niesamowitej, magicznej trylogii, która zawładnęła moim sercem. W ten sposób zakończyła się moja cudowna podróż w świat baśni, ale wiem, że z wielką chęcią i wzruszeniem będę powracała do tej fantastycznej serii. Soman Chainani stworzył piękną baśń, która pozwoliła mi powrócić do dzieciństwa i przypomnieć sobie wszystkie niesamowite bajki. Powiem szczerze, że napisanie tej recenzji przychodzi mi z wielkim trudem. Wciąż nie mogę uwierzyć, że to koniec. Autor znalazł się na samym szczycie moich ulubionych pisarzy. Akcja jak zwykle gna do przodu, a fabuła odkrywa przed nami stare tajemnice oraz wprowadza nas do pięknego, brutalnego świata baśni. Sekrety, nienawiść, miłość — to wszystko znajdziemy w tej książce. O bohaterach jak zwykle opowiem w oddzielnym fragmencie. Muszę wspomnieć o rewelacyjny ilustracjach wykonanych przez Iacopo Bruno. Dodają niesamowitego uroku książce i sprawiają, że możemy bardziej wczuć się w całą historię. Co mogę jeszcze powiedzieć o całej trylogii? Zaczynając ,,Akademię Dobra i Zła" nie spodziewałam się, że aż tak mnie wciągnie i zabierze do magicznego świata pełnego starych baśni w nowej odsłonie. Natrafiłam na cudowną historię, która będzie mi towarzyszyła przez całe życie. Do tej pory czuję pustkę, która mnie owładnęła po zakończeniu serii i wiem, że nie będę mogła się długo pozbierać. Z wielką chęcią przeczytam jego kolejne książki i mam skrytą nadzieję, że jeszcze kiedyś napisze o Sofii i Agacie. Może kiedyś to się spełni.

,,- Powiedziała nam to, prawda? - Głos Klarysy przepełniała nadzieja. - ,,Stare i Nowe razem...".

 Dotknęła policzka Sofii.

-,,Oba w dobrych rękach".
Sofia przeszła wielką przemianę w czasie trwania swojej baśni. Na początku naiwna, pragnąca być dobrą dziewczynką zmieniła się w silną kobietę, która mimo wszystkich swoich błędów, zrozumiała, że dobro i zło muszą działać w harmonii. Poznała swoją ciemną naturę i ją zaakceptowała. Zrozumiała, że zarówno ona, jak i Agata mogą mieć swoje szczęśliwe zakończenie. Agata również się zmieniła. Zakompleksiona, aspołeczna dziewczynka stała się dobrą i odważną królową, która nie boi się miłości i wie, że czasami trzeba coś poświęcić, by zapanowało dobro. Od dziecka uważana za złą pokazała, że jej serce jest dobre. Sofia i Agata w końcu zrozumiały swoje błędy i znalazły swoje szczęśliwe zakończenie. Tedros zmężniał i z aroganckiego chłopca zmienił się, z wielki trudem, w potężnego króla, który potrzebuje silnej królowej, by utemperowała jego wybuchowy charakter. W tej części musi zmierzyć się ze swoimi najgorszymi demonami i pogodzić się ze starami wrogami. Walczy zarówno o Sofię, jak i Agatę. Dwie dziewczynki są całym jego życiem i nie chce stracić żadnej z nich. Hort jest moim ulubieńcem. Pokochałam tego zawszonego, brudnego chłopca, który chciał tylko miłości Sofii. Przeszedł ogromną przemianę i stał się lepszą wersją siebie. Nie chodzi mi tu tylko o wygląd, ale również o charakter. Z chęcią śledziłabym jego dalsze przygody. Wiem, że by mnie zaskoczył. W tej książce spotykamy również Rafala — złego brata, który zawładnął Akademią. Mężczyzna wykorzystuje Sofię do własnych celów i sprawia, że następuje rozłam między przyjaciółkami. Pragnie władzy, którą może dać mu tylko córka Vanessy. W baśni spotykamy wiele innych postaci jak na przykład Dot, Anadil oraz Hester. Trzy czarownice wykazują się wielką odwagą i pomagają zachować harmonię między Dobrem a Złem. Przez książkę przewija się również Merlin, Lady Lesso i Dovey, Arik, Lancelot, Ginewra oraz inni bohaterowie. Właśnie oni sprawiają, że finał trylogii jest na tak wysokim poziomie i przebija wszystkie wcześniejsze księgi.
,,- Ale... ale... powiedziałeś przecież, że już mnie nie kochasz — wychrypiała.

Hort okręcił się do niej.

- Kłamałem."


Nadszedł czas na podsumowanie, które przychodzi mi z wielkim trudem. ,,Akademia Dobra i Zła. Długo i Szczęśliwie" to najlepsza książka trylogii, która zawładnęła moim sercem. Każda z książek o Agacie i Sofii zabrała mnie do pełnego magii oraz niebezpieczeństw świata, w którym żyją olbrzymy, czarownice, księżniczki i inne zarówno dobre, jak i złe charaktery mojego dzieciństwa. Chciałabym podziękować autorowi, że stworzył piękną baśń, która zyskała szczególne miejsce w moim sercu. Tajemnice, które zostały ujawnione w książce, zszokowały mnie, ale sądzę, że w głębi serca znałam prawdę. Tylko nie byłam gotowa jej zaakceptować. I tak zakończyła się moja przygoda z twórczością Somana Chainani i pragnę zachęcić wszystkich, bez względu na wiek, na zapoznanie się z tą trylogią. Dajcie jej szanse, a w zamian otrzymacie bilet do fantastycznego świata, który nie będzie chciał was wypuścić ze swoich objęć, a i wy nie będziecie odczuwali takiej potrzeby. Polecam!


Alex9 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-13, Na półkach: Przeczytałem,

Happy end wcale nie musi być końcem baśni, może stać się początkiem całkiem nowej historii. Dobrze znani bohaterowie dostają szansę by wyjść ze stereotypowych ram, nowi pokazują na co ich stać, drugoplanowi stają w pierwszym rzędzie. Dobro i zło mają okazję by w końcu pokazać swoje prawdziwe oblicze, a magia wreszcie jest nieskrępowana żadnymi zasadami.


Trójkąty bywają intrygujące, lecz jak długo da się żyć w niepewności? Zawsze przynajmniej jedna osoba poczuje się rozczarowana lub skrzywdzona, a świadomość, że wspólne szczęście jest wynikiem czyjejś krzywdy także niezbyt sprzyja sielance. Już wydawało się, iż dobro zwyciężyło i nareszcie da się odtrąbić zwycięstwo, ale zło znowu pokrzyżowało szyki. Niestety odwieczna walka wciąż jest niezakończona, chociaż czy na pewno? Coś lub raczej ktoś nieźle namieszał w świecie baśni, Agata i Tedros przekonują się o tym na własnej skórze, zresztą Sofia także jest w dość niekomfortowej sytuacji. Miłość, która wydawała się już odporna na różnorodne intrygi znowu wystawiana jest na próby, podobnie jak przyjaźń, no a definicje zła i dobra również poddawane są w wątpliwość. Starzy bohaterowie muszą wrócić, czas ich emerytury dobiegł końca, młodzież  kogoś powinna czerpać wzorce. Już nieraz uczniowie z Akademii Dobra i Zła przekonali się, iż wiele ich łączy, a dzieli tylko jedno, lecz tym razem podział jest zakazany. Czy dobro można zmienić w zło?


Miłość zawsze była najważniejsza w baśniach, w końcu bez niej nie byłoby sensu w ogóle ich tworzyć. Jeżeli więc poddaje się wątpliwość to uczucie co jeszcze zostanie zakwestionowane? Czyżby szykował się zamach na to co znane? Kto i dlaczego chciałby zmienić już napisane bajki? Jaka siła kryje się za tymi knowaniami i jak daleko ma zamiar się posunąć? No i co Agatą, Sofią i Tedrosem? Może odpowiedź kryje się w przeszłości? Dawne błędy zawsze dają o sobie znać, czasem jest szansa by je naprawić.


Baśnie kończą się sławetnym "I żyli długo i szczęśliwie", a co po tych kilku słowach następuje? Soman Chainani w trzeciej części "Akademii Dobra i Zła" odkrywa tajemnicę tego, co może wydarzyć się po ostatnim zdaniu. Ten kto spodziewałby się pastelowej sielanki poczułby dość nieswojo, ponieważ dalszy ciąg perypetii bajkowych bohaterów bliższy jest raczej opowieściom braci Grimm. Autor nie bał się mrocznych elementów, wprost przeciwnie połączył ją z sielanką lub czasem jedno drugiemu przeciwstawiając. Cykl ten nie jest skierowany jedynie do młodego czytelnika, starsi również znajdą w nim coś dl siebie, gdyż fabułę oparto na wielu wątkach, składających się z kilku warstw. Baśniowa otoczka to punkt wyjścia do uniwersalnej historii o przyjaźni, dorastaniu i dojrzewaniu, miłości, walce ze słabościami, dobro i zło ma w niej wiele twarzy, nosi maski, ukrywa swą prawdziwą twarz. "Akademia dobra i zła. Długo i szczęśliwie"  tworzą bohaterowie, może tylko zewnętrznie podobni do tych znanych z dziecięcych baśni, bo wewnętrznie przechodzą długą drogę by stać się całkowicie oryginalnymi postaciami, piszą oni własną i niepowtarzalną legendę z ogromną dawką przygód oraz dużą porcją emocji. W ich wykonaniu hollywoodzki happy end ma całkiem inny wymiar, chociaż nic nie tracący ze swej baśniowości, lecz jednak dojrzalszy.

22200116Zp Linia koment
Przeczytane:2016-08-12, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,do kupienia,gimnazjum,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Barbarra Linia koment
Przeczytane:2016-02-17, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,
Agniesius Linia koment
Przeczytane:2016-02-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Wyzwanie czytelnicze 2016,
break
Okładka - Akademia Dobra i Zła. Długo i Szczęśliwie Złotowidząca. Tom 1. Ucieczka
Rae Carson
Okładka - Akademia Dobra i Zła. Długo i Szczęśliwie Tysiąc odłamków ciebie
Claudia Grey
Okładka - Akademia Dobra i Zła. Długo i Szczęśliwie Para idealna
Jennifer Echols
Okładka - Akademia Dobra i Zła. Długo i Szczęśliwie Flirt roku
Jennifer Echols
Okładka - Akademia Dobra i Zła. Długo i Szczęśliwie Świat bez ciebie
Tammara Webber
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów