Cienie kadetek

Tom 2 cyklu Akademia Pennyroyal

Triumfalnym zwycięstwem nad wiedźmami kadetka Evie udowodniła, że w pełni zasługuje na miejsce w Akademii Pennyroyal. Wiedza o jej bohaterskich czynach rozniosła się po całym królestwie i sprawiła, że do szkoły napłynęły rzesze nowych uczniów.

Ale choć dobrze jest być już na drugim roku, nie wszystko jest takie, jak powinno. Kiedy Evie jest świadkiem dokonanego przez trzy księżniczki napadu na bezbronną kobietę, nikt jej nie wierzy. A kiedy dostaje list z pogróżkami, wie, że po raz kolejny przyjdzie jej zmierzyć się z niebezpieczeństwem zagłady świata, który dopiero co poznała... Komu może zaufać? Kto jej nie zawiedzie, kiedy przyjdzie godzina próby?

Informacje dodatkowe o Cienie kadetek:

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2017-05-17
Tytuł oryginału: Shadow Cadets of Pennyroyal Academy
Tłumaczenie: Grażyna Chamielec

Kup książkę Cienie kadetek

Cienie kadetek - opinie o książce

Avatar użytkownika - Puchatka
Puchatka
Przeczytane:2017-06-19, Ocena: 5, Przeczytałam,
Magiczny klimat i wartka akcja Historia zachwyca klimatem! Od razu dajemy się porwać do smoczej jamy, by potem wyruszyć do Czarnych Błot, będąc po drodze świadkiem zjawiska nad wyraz niepokojącego. Trafimy z powrotem do Akademii Pennyroyal, zahaczymy o niejedną wieżę, przemierzymy kolejny mroczny las. Będzie się działo! Jak po pierwszym tomie byłam niepocieszona głębią relacji między bohaterami, tak drugi tom w pełni spełnił moje oczekiwania. Nie zabrakło tematu przyjaźni wraz ze wszystkimi jej blaskami i cieniami, rozwinęło się uczucie - pierwsze, dziewicze, słodkie i niewinne, mamy też do czynienia z więzami rodzinnymi, które zostały tu naprawdę porządnie zobrazowane - nawet się wzruszyłam, nawet łezka pociekła! Cieszę się, że tak to wszystko zostało rozegrane, bo historia zyskała dzięki temu - zaraz obok wartkiej akcji i ciekawych splotów okoliczności - pewną głębię. Z bohaterami można się porządnie zżyć, można ich lubić, trzymać kciuki za powodzenie misji i mieć cichutką nadzieję, że wszystko dobrze się skończy. Nie zabraknie tu elementu zaskoczenia! Podobnie jak w pierwszym tomie, autor szykuje dla Was niesamowity finał! Książkę czyta się błyskawicznie i z przyjemnością. Taki powrót do przeszłości bardzo dobrze mi zrobił. Niestety historia jest jeszcze zbyt skomplikowana dla mojej pięciolatki, ale wiem, że dziesięcioletnia córa przyjaciółki pokocha tę opowieść, więc z przyjemnością podsunę Młodej ten tytuł. Czy polecam? Jasne. "Akademia Pennyroyal. Cienie kadetek" to pełna fantastycznych zjawisk, miejsc i postaci opowieść, która trafi w niejedno serducho. Dynamiczna akcja, dobrze rozbudowany wątek przyjaźni i relacje rodzinne oraz te panujące w Akademii, gwarantują porządne zaczytanie. Ta historia nie nudzi, ale zabiera w świat magii i pozwala uwierzyć, że każdy może być księżniczką. I Ty, i ty... ona i on również. Dla dzieciaczków 9+, ale i mama znajdzie tu coś dla siebie :)
Akademia Pennyroyal
M.A. Larson0
Okładka ksiązki - Akademia Pennyroyal

"Akademia Pennyroyalszuka odważnych dziewcząt, które chcą zostać księżniczkami,i śmiałych chłopców, którzy chcą zostać rycerzami.Przybywajcie!" W królestwie...