Ostatnie poświęcenie

Tom 6 cyklu Akademia Wampirów

Ostatni tom kultowej serii, którą pokochali wielbiciele ,,Zmierzchu"!

Podejrzewałam, że ktoś mnie wrobił. W zbrodnię, której nie popełniłam. I nie chodziło o błahostkę, lecz o zabójstwo. Nie zrozumcie mnie źle. Zabijałam wiele razy. Złamałam niejedną zasadę (a nawet prawo). Z całą pewnością jednak nie byłam królobójczynią.

Nigdy dotąd Rose nie miała takich kłopotów. Zawsze myślała, że zginie w walce. Tymczasem wygląda na to, że zostanie stracona i nie może liczyć na sprawiedliwy proces. Dla królobójczyni nikt nie ma litości... A burzliwa przeszłość dziewczyny świadczy przeciwko niej. Na szczęście Rose zostali jeszcze oddani przyjaciele, którzy muszą pomóc jej w ucieczce z więzienia, a także Dymitr. Czy po powrocie do świata żywych chłopak na nowo nauczy się kochać?

Informacje dodatkowe o Ostatnie poświęcenie:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2012-02-02
ISBN: 978-83-10-12106-6
Tytuł oryginału: Last Sacrifice
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Monika Gajdzińska

Kup książkę Ostatnie poświęcenie

Ostatnie poświęcenie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mada013
Mada013
Przeczytane:2016-07-03, Ocena: 6, Przeczytałem, czytam regularnie w 2016,
Żałuję, że to już koniec. Seria super nie mogłam się oderwać. Cieszę się, że wszystko się ułożyło. Chociaż czy na pewno się ułożyło? Będę tęsknić za Rose, Lissą, Dymitrem, Adrianem i resztą. Jestem pewna, że jeszcze do nich wrócę, aby na nowo przeżyć wszystkie te przygody od poznania się Rose i Dymitra po ich rozstanie, wyprawę na Syberię i w końcu ucieczkę z więzienia. Książka 10/6 polecam wszystkim którzy kochają wampiry, przygody, walkę i miłość.
Avatar użytkownika - Edyta_S
Edyta_S
Przeczytane:2015-06-12, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Ostatnią część niestety muszę ocenić najniżej spodziewałam się lepszego zakończenia i wyjaśnienia niektórych spraw, niestety to nie nastąpiło i czuję niedosyt, książka lekka i przyjemna, mi jej czytanie zajęło jeden dzień, historia bardzo wciąga, utożsamiamy się z bohaterami, śledzimy ich losy i chcemy wiedzieć gdzie zaprowadzi ich przeznaczenie
Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2015-05-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015, Czytane na Kindle,
Ostatni tom wybronił całość zbliżając się poziomem do pierwszych tomów. Zakończenie dokładnie takie jakie przewidywałam kilka tomów temu. Lekkie i pozytywne zaskoczenie jednak przy tym kto stał za zamachem i z jakiego (częściowo) powodu. Nadal za wiele rozmemłania, jednak plus za postać Sonii, która jako jedna z niewielu postaci nie nuża się w tymże psychicznym rozmemłaniu. Szkoda mi tylko postaci Wiktora i tego jak skończył. Zdecydowanie brakowało mi też jakiegoś szerszego epilogu - pokazania co dalej z resztą postaci, przybliżenia jak wygląda uniwersum za kilka/kilkadziesiąt lat.
Avatar użytkownika - aniaraven
aniaraven
Przeczytane:2014-04-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Całą seria mi się podobała.
Avatar użytkownika - slena1098
slena1098
Przeczytane:2020-05-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2020,

Rose musi uciekać. Dla królobójczyni nie ma litości. Na szczęście ma rodzinę i przyjaciół, którzy wierzą w jej niewinność. W ucieczce towarzyszy jej Dymitr, który boryka się z prześladującymi go demonami życia jako strzyga oraz Sydney, alchemiczka, która boi się wampirów chociaż dla nich pracuje. Po drodze czeka ich wiele trudności, zwłaszcza, że charakter Rose, choć teraz znacznie odpowiedzialniejszej, wciąż jest wybuchowy.

W tym samym czasie Lissa, która mimo sprzeciwy, została zgłoszona jako jedna z kandydatów do tronu, walczy z testami, które musi przejść każdy kandydat. Rose towarzyszy jej w tych trudach, dzięki łączącej dziewczyny więzi.

Przed obiema dziewczynami trudne zadania. Obydwie starają się ze wszystkich sił. Odkryją kilka tajemnic. A na końcu czeka je naprawdę niemałe zaskoczenie.

Rose zmieniała się. Stała się bardziej odpowiedzialna, chociaż miewa gorsze chwile. Przekonała się, że ma prawdziwych przyjaciół, na których zawsze może polegać, którzy bezgranicznie wierzą w jej niewinność.

Dwór królewski to nie sielanka jak z bajki. Pełen intryg i interesów politycznych, które prowadzą do zbrodni. Różne opcje polityczne kłócące się między sobą, różne poglądy, często skrajne nawet w tak ważnych kwestiach, jak śmiertelne zagrożenie ze strony strzyg prowadzą do kłótni i braku jedności. I ta koszmarna niesprawiedliwość, którą dokładnie widać na przykładzie wampirów. To ich rasa naraża swoje życie dla Morozów, którzy mogliby ich wesprzeć w walce swoimi magicznymi mocami. Wykreowaniu w książce na rasę panów, traktują wampiry z wyższością (nie wszyscy oczywiście). Nie liczą się dla nich potrzeby wampirów, ich uczucia i plany. Dla nich wampiry to strażnicy i nie ma znaczenia nawet ich młody wiek. Czyż nie jest to takie ludzkie?

Avatar użytkownika - Karolina077
Karolina077
Przeczytane:2018-03-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Love, love i jeszcze raz love. Jeden wielki BIG LOVE dla autorki. Seria jest niesamowita i koniec jest taki jak powinien być. Rose i Dimitr są razem i nie muszą się ukrywać. Akademia wampirów r=to najlepsza seria jaką kiedykolwiek miałam okazję przeczytać. Kocham, kocham, kocham i nigdy nie przestanę.

Avatar użytkownika - Nessi98
Nessi98
Przeczytane:2022-12-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Książki 2022,
Kroniki krwi 5. Srebrne cienie
Richelle Mead0
Okładka ksiązki - Kroniki krwi 5. Srebrne cienie

Nowa seria autorki ,,Akademii wampirów"! Sydney podjęła decyzję, by ufać swojemu sercu i intuicji, a nie naukom wpajanym od dziecka przez alchemików...

Kroniki krwi 3. Magia indygo
Richelle Mead0
Okładka ksiązki - Kroniki krwi 3. Magia indygo

Nowa seria autorki Akademii wampirów! Sydney jest rozdarta pomiędzy tym, czego uczyli ją alchemicy, a tym, co podpowiada jej doświadczenie i.....