OPIS KSIĄŻKI:

Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-61184-94-2
Dodał/a książkę:kkrzan
Na początku podróży, po wypadku samochodowym, autor przenosi czytelnika do antycznych czasów. Alan próbuje odnaleźć się w obcym świecie. Ludzie tu jeżdżą konno i walczą za pomocą miecza. Wszędzie panuje niesprawiedliwość i przemoc.

Bohater nie potrafi odpowiedzieć sobie na pytania: jak, dlaczego, a może po co się tu znalazł? Jednak celem podróży jest wrócić do domu. Zanim to nastąpi będzie musiał stoczyć nie jedną bitwę, spotkać krasnoludów, leśne elfy, magów, druidów i wiele innych postaci. Każdy z nich w jakiś sposób przyczyni się do osiągnięcia celu przez bohatera, który u kresu swej przygody nie będzie chciał wracać do domu.

Alan - człowiek, któremu nic w życiu się nie układało, cudownym zdarzeniem losu przenosi się wstecz o kilkanaście stuleci, do czasów, gdzie ludzie walczą na miecze; do miejsca, w którym panuje zło i nienawiść. Kraina Skanlandii potrzebuje bohatera, który wyzwoli ludzi od złego króla i jego popleczników. Główny bohater przeistacza się z życiowej pierdoły, w człowieka, któremu nie straszne jest żadne zadanie, spotyka miłość swojego życia i zostaje zwiedziony przez kobietę, za co spotyka go sroga kara. Pozna wszechwładnych magów, którzy posiedli umiejętność przenoszenia się z miejsca na miejsce, czy widzenia obrazów przy pomocy swych magicznych lasek, oraz innych gadżetów.
Okładka - Alan w Krainie Skanlandii Przed oczami
Monika Sawicka i inni