Aleja szubienic

Mała uliczka w mieście na granicy Irlandii Północnej i Południowej. Dawno temu wieszano tu zbrodniarzy. Ludzie mówią, że wciąż nawiedzają ją duchy. Podobno nocą słychać czasem brzęk łańcuchów, a gdy dobrze wytężyć słuch – zawodzenie skazanych i skrzypienie martwych konarów. Teraz na drzewach w alei Szubienic zawisło ciało ofiary mordercy… Inspektor Benedict Devlin wszczyna śledztwo i niespodziewanie odsłania fakty kompromitujące miejscowych policjantów. Kolejna ofiara to przestroga dla osaczonego narastającą wrogością kolegów Devlina, który tym razem jest zupełnie sam. A każdy, kto stanie po jego stronie, może trafić na aleję Szubienic… Już pierwsza książka z inspektorem Devlinem wyniosła Briana McGillowaya do czołówki irlandzkich twórców kryminałów i najbardziej popularnych autorów w Wielkiej Brytanii. Fabuła osnuta wokół skrywanych tajemnic małej społeczności, przesycona posępnym nastrojem, muśnięta czarnym humorem i melancholią, misterna intryga i niejednoznaczne zakończenie zadecydowały o tym, że powieść Na granicy została finalistką New Blood Dagger 2007 – nagrody brytyjskiego Stowarzyszenia Pisarzy Literatury Kryminalnej dla najlepszego debiutu. Znakomita kontynuacja spektakularnego debiutu Na granicy. Aleja Szubienic potwierdza, że McGilloway to autor z najwyższej półki europejskiego kryminału. „Booklist”.

Informacje dodatkowe o Aleja szubienic:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-04-08

Kup książkę Aleja szubienic

Aleja szubienic - opinie o książce

Nie ma to jak porządny kryminał, chętnie ja poznam
Avatar użytkownika - edytaj7
edytaj7