Okładka - Alicja

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-7574-200-8
Dodał/a książkę:Madaleno
"Aleks na początku historii jest tym, kim zawsze bałem się być: człowiekiem przegranym pod każdym względem, którego przekonanie o własnym talencie i wyjątkowości ginie pod wpływem całkowitej obojętności otoczenia. A jednocześnie nie umiejącym podejmować decyzji, tkwiącym w marazmie, utopionym w szarzyźnie, zniechęconym i zagubionym." - Jacek Piekara, wywiad dla arenahorror.pl "W świecie, który zna mit Lolity i słowo "pedofil" widzi każdego dnia w gazecie, bliskie relacje nad wyraz rozwiniętej Alicji z samotnym mężczyzną wydają się wybitnie nieprzyzwoite. A jednak ich relacja jest całkowicie platoniczna, choć w związku jest coś tajemniczego." - Agnieszka Mazur, Female.pl "Magia to najodpowiedniejsze słowo na określenie relacji między Alicją i Aleksem. Przyjaźń jest chyba pojęciem za małym, zaś miłość - zbyt typowym i nie oddającym istoty tej znajomości." - Tawerna RPG Książka zawiera: "Alicja i Miasto Grzechu", "Alicja i Ciemny Las"
magdkos plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Mąż namówił mnie na Alicję. Nigdy nie czytałam niczego co on mi poleca bo to zupełnie nie moja "bajka"... A Alicja to prawdziwa bajka-bez cudzysłów"a" . Czytając ją czułam się jakbym wskoczyła do nory królika..Zupełnie jak Alicja z krainy czarów;) Niestety druga część zupełnie mnie nie porwała. Typowa fantastyka. Za wiele jak dla mnie i dla mojego gustu czytelniczego. Morał z tego taki ,że nie znam zakończenia Alicji ,nie wiem kim była i nie wiem jak to się stało ,że jest kim jest .. Ale czy mi to potrzebne do szczęścia?
Zupełnie nie. Doszłam do wniosku ,że są książki ,które mogę skończyć "w połowie".I tak jest dobrze.
PaniKaP plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-06-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2010,Ulubione,
Całkiem niezła książka. Nawet mogłabym rzec że bardzo dobra. Czyta się ją wyjątkowo dobrze i szybko. Pochłania od pierwszych stron i zmusza do ciągłych przemyśleń. Kim jest Alicja? Dlaczego wybrała Aleksa? O co w tym wszystkim chodzi? Mogłabym powiedzieć że książka jest dosyć mroczna. Ale nie wiem czy to określenie byłoby trafne. Na pewno trzyma w napięciu, wywołuje lekki dreszczyk, a po przeczytaniu żałuje się że to już koniec. Ma swój, niepowtarzalny klimat który zachwyca. Żałuję że akcja nie kończy się w tej książce, co zmusza mnie do sięgnięcia po drugi tom. A zrobię to z ogromną przyjemnością. Także podsumowując: książka rewelacyjna, polecam.
radeksc-wp plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-31, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2013 roku,
Cos jak Lolita, ale inaczej. Luzny stosunek do czasu narracji - raczej nie.
alnilam plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-08-04, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,
Niby dobrze się czytało, książka nawet wciąga (choć, przynajmniej z początku, brak jakiejś szczególnie wartkiej akcji). Ale jak dla mnie momentami była trochę... bez sensu? wydarzenia nie trzymały się kupy? albo raczej wyskakiwały znikąd? Nie wiem jak to określić, ale jednak książka pozostawiła we mnie pewien niedosyt.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Właśnie kończę czytanie tej książki. Jest zdecydowanie jedną z moich ulubionych.
kkiinnaa plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Strasznie ciężko było dostać 1 część Alicji... Teraz w końcu będę mogła spokojnie to sobie poczytać ;)
ot Linia koment
JaMajka1529 Linia koment